Hava Sıcaklıkları Artıyor!

Hava Sıcaklıkları Artıyor!
27 Ağustos 2020 Perşembe 21:59

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi, hava sıcaklıklarının giderek artacağını açıkladı.

Bu konuda yapılan açıklamada "son değerlendirmelere göre; 28.08.2020 Cuma günü batı kesimlerde, hafta sonu ülkemiz genelinde hava sıcaklıklarının artarak, Karadeniz’e kıyı illerde mevsim normallerinin 2 ila 3 derece, diğer yerlerde 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk alanında bulunan Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat ve Sivas illerinde Cuma gününden itibaren sıcaklıkların mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerine çıkarak önümüzdeki hafta sonuna kadar yüksek seyredeceği bekleniyor.

Hafta sonu ve önümüzdeki hafta etkili olması beklenen sıcak hava dalgasından dolayı güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir. Önümüzdeki günlerde Bölge Müdürlüğümüze bağlı il merkezlerimizde görülmesi beklenen en yüksek sıcaklıklar; Kayseri 32-36°C, Kırşehir 33-36°C, Nevşehir 31-33°C, Yozgat 30-34°C, Sivas 31-33°C'& denildi.(Haber: Davut Güleç)

.

           

 

.

            Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü

                                                                                                        Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.