Büyükkılıç, TBB ve iş dünyası ile video konferans yaptı

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şehrin sorunlarını yakından takip etmeye devam ediyor. Başkan Büyükkılıç, Kayseri’deki oda başkanları ve organize sanayi bölgesi başkanlarıyla bir toplantı gerçekleştirerek iş dünyasının sorunlarını dinledi, genel duruma ilişkin bilgiler verdi.

Büyükkılıç, TBB ve  iş dünyası ile video konferans yaptı
21 Nisan 2020 Salı 12:37

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın video konferans ile yaptığı toplantıya Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, Kayseri Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Övüç, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Tahir Nursaçan, İncesu OSB Başkanı Ali Baktır ve Mimarsinan OSB Başkanı Mehmet Karabulut katıldı.

“Şehrimiz için uyum içindeyiz”

İş dünyasıyla her zaman uyum içinde çalıştıklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, oda, borsa ve organize sanayi başkanlarının koronavirüs salgınının önlenmesine yönelik çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. İş dünyasının bu süreçteki taleplerini de alan Başkan Memduh Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin bu taleplerin karşılanmasına yönelik desteklerinin devam edeceğini söyledi.

iş dünyasından teşekkür

Toplantıda söz alan oda başkanları ile OSB Başkanları ise, Başkan Büyükkılıç’ın düzenlediği toplantı vesilesiyle Kayseri ekonomisine yön veren tüm paydaşların bir araya geldiğine işaret ederek, sorun ve görüşleri ile yakından ilgilenen Başkan Büyükkılıç’a teşekkür ettiler.

Kayseri’deki uyum kültürünün vurgulayan katılımcılar, koronavirüs kaynaklı sürecin kısa sürede atlatılacağına yönelik inançlarını da dile getirdiler.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ TBB TOPLANTISINA KATILDI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, koronavirüs tedbirleri kapsamında video konferans sistemi ile gerçekleştirilen Türkiye Belediye Birliği’nin Covid-19 Salgını Sonrası: Şehirlerde Sosyal Riskler ve Fırsatlar konulu toplantısına katıldı.

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen toplantıya Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Şükrü Karatepe, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Hasan Suver, T.B.M.M Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı ve AK Parti Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız ie Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin katıldı. Türkiye Belediyeler Birliği tarafından gerçekleştirilen toplantıda tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında şehirleri bekleyen riskler ve şehirleri geliştirme noktasında oluşacak yeni fırsatlar konusu ele alında. Toplantıda ayrıca şehirlerin en önemli sorunlarından biri olan güvenlik konusu da öncelikli olarak istişare edildi.

(Haber: Samed Aydın SUN)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.