Bir İşletme KOBİ Danışmanından Nasıl Yararlanır?

Kayseri Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, 8 Kasım Günü Kayseri Muhasebeciler, Mali müşavirler Odası ve Akredite Kobi Danışmanları Derneği KODD’nın düzenleyeceği bir seminerle, hem kadın girişimcilerin hem de işletme sahiplerinin bilgileneceğini söyledi.

Bir İşletme KOBİ Danışmanından Nasıl Yararlanır?
04 Kasım 2019 Pazartesi 15:46

Kayseri'de kadınlar ev ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla aradıkları çareyi, mikrokredi desteğine finans katkısı sunan KİGDER ile bulmaya devam ediyor. KİGDER'in finans desteği sağladığı mikrokrediden yararlanan kadınlar küçük ölçekte başlattıkları işlerini açtıkları işletmelerle büyütüyor. Dünyaya geliş amaçlarının yalnızca ev kadınlığı yapmak olmadığına inanan kadınlar, el emeği göz nuru eserleri ortaya koymak ve satışını gerçekleştirerek ev ekonomisine katkı sunuyorlar.

KİGDER Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, Kayseri'de 8 Kasım günü düzenlenecek olan seminerle daha önce KOSGEB destekli girişimcilik eğitimi alan kadınlarla yapmış oldukları bir anket çalışmasının sonuçlarının örtüştüğünü söyledi. Girişimcilik eğitimi alan 256 kadına eğitim öncesi, eğitimden hemen sonra ve iki yıl sonra anket uygulandı. İki yıl sonra işini kuran girişimcilerin çoğu “keşke danışabileceğim biri olsa, keşke daha fazla eğitim alabilsem dedi”. Bu önemli soruna çare olmak istediklerine dikkat çeken Karaoğlu, kadınları bu seminere katılmaya davet etti. Dr. Karaoğlu, "Kayseri'de kadın girişimcilerin iş kurma yollarında bir çok sorunları var.
KİGDER olarak, 8 Kasım’da yapılacak bu semineri duyurmak önemli bir sorumluluğumuzdur. İşletme sahiplerinin bu seminere katılmalarında büyük yarar var. Mikrokredi desteğinden yararlanan onlarca kadın kendilerine ait işletmeler açıyor ve açmaya devam ediyorlar. Kadınların iş hayatında etkili olmaları için oluşturulan, 'Kadın evinde oturur, ev işleriyle uğraşır' algısını bir an önce dağıtılması için hepimizin elimizi taşın altına koyması gerekir." şeklinde konuştu.

(Haber:  Nurhan Bayram)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.