BAŞKAN DEMİR’İN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak; “Mübarek Miraç Kandili’nin feyiz ve bereketiyle yeryüzünü kuşatacağı bu gecenin, Müslümanların saadet ve selametine vesile olmasını diliyorum” dedi.

BAŞKAN DEMİR’İN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI
10 Mart 2021 Çarşamba 10:46


Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, Miraç Kandili dolayısıyla yaptığı açıklamada, mübarek gün ve gecelerin önemine işaret etti. Allah’ın, İslam’la şereflenmiş tüm inananlar için sayısız kurtuluş fırsatı sunduğunu anlatan Başkan Demir, Recep, Şaban ve Ramazan aylarının yanı sıra, bu ayları taçlandıran bütün kandillerin bu fırsatlardan olduğunu dile getirdi.
Özellikle Miraç Kandili’nin, insanın manevi yükselişini sembolize etmesi bakımından önemli olduğunu dile getiren Başkan Demir; “Allah, bizleri Miraç’ın hikmetinden, faziletinden, feyiz, lütuf ve bereketinden istifade edenlerden eylesin inşallah. Müslümanların birliğe, beraberliğe ve kardeşlik duygularını güçlendirip kenetlenmeye ihtiyacı var. Birlikte rahmet, ayrılıkta ise gazabın olduğuna inanmış ve bu hakikate iman etmiş bir millet olarak, Üç Ayların ve dolayısıyla birbirinden mübarek kandillerin bizi birleştirmesi ve güçlendirmesi, şüphesiz öncelikli duamızdır. Âlemleri yaratan Allah, bu kutlu Miraç Kandili’ni inşallah kurtuluşumuza vesile kılar. Kandilin, şehrimize, ülkemize hayırlar getirmesi, İslam aleminin birlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve hidayetine vesile olması en büyük temennimizdir. Ülkemizde ve dünyada yaşanan üzücü olayların, acı ve gözyaşının yerini bu kutlu gün vesilesi ile barış ve huzurun almasını temenni ederim. Sağlık, barış ve huzur dilekleriyle halkımızın ve tüm İslam aleminin Miraç Kandili’ni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.