Talas’a 2 yeni okul daha

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ile yaptıkları görüşmeler neticesinde Talas’ta yaptırılacak 2 yeni okul için 7 milyon liralık kaynak sağladıklarını söyledi.

Talas’a 2 yeni okul daha
18 Şubat 2020 Salı 10:59

Mevlana ve Kepez Mahallelerine yaptırılacak okullar için daha önce de Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüşmeler yaptıklarını hatırlatan Başkan Yalçın, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın’ın da sağladığı destek ile 7 milyon liralık kaynak oluşturduklarını ifade etti.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede Talas’a iki yeni okul daha kazandıracaklarını belirterek, “Sayın Valimiz Şehmuz Günaydın ile yaptığımız görüşmeler neticesinde birisi Mevlana Mahallesi’nde 32 derslikli, diğeri Kepez’de 24 derslikli olmak üzere iki okul yapımı için 7 milyon liralık kaynak sağladık. Okulların yapım ihalesini gerçekleştirdikten sonra kalan kısmını Talas Belediyesi olarak biz tamamlayacağız” dedi.

                                                                                                

Talas’ta kar yığınları kaldırılıyor

Diğer yandan Talas Belediyesi, kış çalışmaları kapsamında ilçe sınırları dâhilindeki kar yığınlarını toplayarak hem çirkin görüntüyü ortadan kaldırıyor hem de yaya ve araç trafiğindeki muhtemel aksamaların önüne geçiyor.

(Haber: Ramazan Karakuş)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.