Milli Dayanışma Kampanyası’na 500 bin TL, hastanelere ise maske

Milli Dayanışma Kampanyası’na 500 bin TL, hastanelere ise maske
21 Nisan 2020 Salı 17:24

Lojistikten inşaata, gıdadan sağlığa kadar 16 farklı sektörde hizmet veren;   Libya, Afrika ve Orta Doğu ile ticari faaliyetlerde bulunan Karanfil Group,  Milli Dayanışma Kampanyası’na 500 bin TL destek verdi. 56 bin adet de maske gönderimi yapan Karanfil Group Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Karanfil, “İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuyla aksiyon almak, bizim için milli bir görevdir” dedi.

Başta lojistik olmak üzere 16 farklı sektörde faaliyet gösteren; Libya, Afrika, Orta Doğu ile ticari faaliyetlerde bulunan ve Türkiye’nin en önemli grup şirketlerinden olan Karanfil Group, yeni tip koronavirüs (KOVID-19) salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na destek verdi.  “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı nezdinde yürütülen kampanyaya 500 bin TL bağışta bulunan Karanfil Group, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Araştırma Hastanesi ile Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği’ne ise 56 bin adet üç katlı ameliyat maskesi gönderdi. Karanfil Group Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Karanfil, “İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuyla aksiyon almak, bizim için bir milli görevdir. Bu süreçte ekonomik istikrarın sürdürülebilmesi için atılım yapan en küçüğünden en büyüğüne tüm merciler milli iradeye katkı sağlamaktadır ve bunun değeri çok büyüktür” dedi.

“Amacımız ihtiyaç sahiplerini ekonomik açıdan daha korunaklı bir noktaya taşımak”

Açıklamasının başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere sağlık çalışanları ve ilgili bütün bakanlıklara gösterdikleri üstün gayretten ötürü teşekkür eden Murtaza Karanfil, “Hükümetimizce başlatılan bu değerli kampanyaya Karanfil Group olarak 500 bin TL ile iştirak etmiş bulunuyoruz. Karanfil Group ailesine dahil olup, geçmişten bugüne, Türkiye ekonomisinin kalkınması için tüm gücüyle çalışan, sorumluluk bilincini tek bir an dahi kaybetmeyen her bir birimimizin adına bu katkıyı sağladığımızı belirtmeyi bir borç bilirim.   Hükümetimizce de telaffuz edildiği gibi öncelikli amacımız ihtiyaç sahiplerini ekonomik açıdan daha korunaklı bir noktaya taşımaktır. Desteklerimize maddi yardımın yanı sıra hastanelere maske gönderimi ile devam edeceğiz. İlerleyen günlerde koruyucu kıyafet desteği de sunacağız. Temennimiz, en kısa sürede toplumsal yaşantının normalleşme sürecine girmesi ve ekonomik yaraların hızla sarılması yönündedir” açıklamasında bulundu. (Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.