Macaristan'da ''Türkiye'nin İyilik Vizyonu'' Semineri

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de Yunus Emre Enstitüsü ( YEE ) Tük Kültür Merkezi'nde "Türkiye'nin İyilik Vizyonu" semineri düzenlendi.

Macaristan'da ''Türkiye'nin İyilik Vizyonu'' Semineri
19 Şubat 2020 Çarşamba 11:57

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de Yunus Emre Enstitüsü ( YEE ) Tük Kültür Merkezi'nde "Türkiye'nin İyilik Vizyonu" semineri düzenlendi. Türk-Macar İşadamları Derneği'nin (TÜMİŞAD ) desteğiyle düzenlenen seminerde, Çevre ve Şehircilik eski Bakanı İdris Bakan Güllüce konuşmasında, '' Dünyanın her yerine uzanıp nerede dertli varsa Türkiye olarak oraya gidip az veya çok yardımda bulunuyoruz. Geleceğimizi de hep birlikte inşa edeceğiz. Tarihi ve kültürel mirasımız ortak zenginliğimizdir. Bu coğrafyalarda ortak gerçekleştireceğimiz projeler, her eser dayanışma ve iş birliğimizin abideleridir. Geçmişten aldığımız ilham, güç ve cesaretle geleceğimizi de hep birlikte inşa edeceğiz. Bu organizasyona emeği geçen Türk Macar İşadamları Derneği ve Yunus Emre Enstitüsüne çok teşekkür ediyoruz'' dedi.

Başkan Şahbaz da, '' Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'ye verdiği bilgi ve derinlikli tecrübe paylaşımından dolayı çok teşekkür ederiz'' dedi.

61.62.63. TC Hükümetleri Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin konuşmacı olduğu seminere, Macaristan Kayseri Fahri Konsolosu ve Türk Macar İşadamları Derneği Başkanı Osman Şahbaz, Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Yakup Gül, TC. Türkiye Maarif Vakfı Macaristan Bölge Koordinatörü Yasin Parıldar, THY Macaristan Bölge satış ve pazarlama müdürü Semih Kartaloğlu, Adıyaman ve Mersin'den lise öğrencileri, öğretmenleri, müdürleri, işadamları ve TÜMİŞAD Başkan Yardımcısı Emin Altaç katıldı.

Seminer sunumunun sonunda katılımcıların sorularını da cevaplayan Bakan Güllüce Dernek yönetimine ve üyelerine misafirperverliklerinden dolayı çok teşekkür etti.

Başkan Şahbaz Bakan İdris Güllüce'ye İstanbul Üsküdar'ın kardeş şehri Kaposvár'da doğan, Macar sanatında ilk kez modern sanat akımlarını tanıtan, Macar ressam József Rippl-Rónai'nin bir albüm kitabını hediye etti.

Proğramın sonunda katılımcı misafirlere Bakan İdris Güllüce ve Başkan Osman Şahbaz ile bol bol hatıra fotoğrafları çekildi.

(Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.