Büyükşehir Ulaşım'da Covid-19 'pozitif' önlemleri

Büyükşehir Ulaşım'da Covid-19 'pozitif' önlemleri
13 Nisan 2020 Pazartesi 08:06

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda Vali Yardımcısı Dr. M. H. Nail ANLAR Başkanlığında 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 23. Maddesinde yazılı üyelerin katılımı ile toplanarak; Çin’in Wuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi olarak nitelendirilen Corona Virüs (Covid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için, Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 23. ve 27. Maddesi gereği aşağıdaki karar alınmıştır:

İlimiz Sağlık Müdürlüğünce tanzim edilen raporda; İlimiz Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yürütülmekte olan otobüslerle yapılan toplu ulaşım hizmetlerinde görevli bazı servis elemanları ve şoförlerde Corona Virüs bulgusuna rastlanmış olup testleri pozitif çıkmıştır.

Belirtilen nedenle alınması gereken acil önlemler kapsamında;

Mezkur Raporda belirtilen servis elemanları ve şoförlerin temas halinde bulundukları görevliler , şoförler ve diğer bireyler  ile  bütün temaslıların İl Sağlık Müdürlüğünce tespit edilerek 14 gün süreyle karantina altına alınmalarına,

Toplu taşıma hizmetlerinde aksaklık meydana gelmemesi için İlimiz Büyükşehir Belediyesi ve Ulaşım A.Ş tarafından gerekli tüm tedbirlerin alınmasına,  kararın İlimiz Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım A.Ş ve ilgili diğer kurumlara tebliğine  Oy birliği ile karar verilmiştir.(Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.