Tarım İl Müdürü Şahin’den besiciye ziyaret

Tarım İl Müdürü Şahin’den besiciye ziyaret
17 Şubat 2021 Çarşamba 17:59

Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin, Yahyalı İlçesi Kirazlı Mahallesinde bulunan Duran Bircan'a ait küçükbaş hayvan işletmesini ziyaret etti. İşletmeye ait ünitelerde incelemelerde bulunan Şahin, işletmenin kuruluş aşaması, mevcut durumu, faydalandığı destekleme ve hibe programları hakkında işletme sorumsusundan bilgi aldı.


  Şahin ziyaretinde  "İlimiz gerek hayvan varlığı ile gerekse bünyesinde barındırdığı modern ve entegre kesimhaneler ile birlikte kırmızı et üretimi noktasında ülkemizin lokomotifleri arasında yer almaktadır. Duran kardeşimiz toplumumuza güzel örneklerden bir tanesi. Üniversite mezunu ve hali hazırda da eğitim hayatına devam etmektedir. Kardeşimizin diplomasının vermiş olduğu birçok ayrıcalıktan vazgeçerek hayvancılığı tercih etmesi küçük aile işletmesinin karlılığını ortaya koyan en iyi örneklerden birisi. Bakanlığımız yürütmekte olduğu hibe programları, projeler ve hayvancılık desteklemeleri ile birlikte üreticisinin her zaman yanında yer almaya devam edecektir" İfadelerini kullandı.

  İşletme sahibi Duran Bircan, Tarım Bakanlığının 300 koyun projesinden faydalandığını, bu sayede 100 adet olan koyun sayısını 400 gibi bir rakama ulaştırdığını, küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin karlı bir iş kolu olması nedeniyle başka bir iş ile uğraşmayı tercih etmediğini belirtti. Bircan ayrıca, 300 koyun projesi ile birlikte Bakanlığın uygulamış olduğu Anaç Koyun ve sürü büyütme gibi desteklemelerden de faydalandığını da söyleyerek, yardım ve destekleri için İl Müdürümüz öncülüğünde tüm çalışanlara teşekkür etti.

 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.