Kazanan Faiz Lobisi Olur

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kayseri Başkanı Ali Özcan faiz artırımının ülkeye fayda getirmeyeceğini söyledi.

Kazanan Faiz Lobisi Olur
19 Mart 2021 Cuma 10:43

ASKON Kayseri Başkanı Ali Özcan “Faiz artırımı kadarı ülke ekonomimizi olumsuz yönde etkilemektedir. Bu son artışla beraber maalesef yüksek faizin en çok olduğu ülkeler arasındayız. Dünya’nın ekonomi olarak güçlü ülkeleri ile aramız açılıyor. Faiz bir sömürü çeşididir. Faizi isteyenler sömürücüler hariç faiz artırımından memnun olan yoktur. Sonuçta bu sömüren kesim istediklerini aldılar. Kazanan yine faiz lobisi oldu. Bizim bu politikayı bırakıp üretim temelli ekonomik çizgiyi yakalamamız gerekiyor. Üretimle yapamadıklarımızı faiz arttırımı veya reformla yapamayız. Öncelikle israf ekonomisinden vazgeçerek yola çıkılmalı ve devletin imkanları üretime yönelik girişimlere harcanmalıdır. Sanayicinin, üreticinin, çiftçinin yanında olmak ülkemizdeki sıkıntıyı giderecektir.” İfadelerini kullandı.

Ali Özcan, “Genel Başkanımız Orhan Aydın Bey de Merkez Bankası’nın 200 baz puan faiz artırarak %19’a çıkan bir politika faizi bu alanda bizi ayrı bir kategoriye soktuğunu belirtti. Başkanımızın da söylediği gibi dünyanın gelişmiş ülkeleri eksi değerlerde faiz politikası yürütürken bizlerin faiz artırması açıkçası canımızı yakmaktadır. Bu durum umarız bir son bulur. Faiz artırımı ülkeye fayda getirmedi, getirmez” şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.