Milli Eğitim Müdürünü duygulandıran ziyaret

Milli Eğitim Müdürünü duygulandıran ziyaret
03 Eylül 2020 Perşembe 13:46

İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Polis Şehitliği’nde gördüğü Ahmet Amaratlıcan’ı makam aracıyla evine bıraktı. Ahmet’in şehitliğe otobüsle geldiğini öğrenmesi ve ‘Şehitlere görevimi yapmaya geldim’ cümlesiyle duygulanan Ekinci, kendisine Kayserispor forması hediye etti.  


   İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Asri Mezarlıkta bulunan Polis Şehitliği’nde Ahmet Amaratlıcan’ı gördü. Ekinci; Amaratlıcan’ın kendisine şehitlere olan görevini yerine getirmek için evinden otobüsle geldiğini söylemesi üzerine makam aracıyla evine kadar bıraktı. Ekinci, bugün o öğrenciyle makamında bir araya geldi. Kendisinin çok duygulandığını ve Ahmetleri tanıdıkça gelecekten çok umutlu olduğunu söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci; “Ahmet’i bütün Türkiye tanısın istiyorum. Ahmet bizim gururlandığımız öğrencimiz. Ahmet ile tesadüfen Polis Şehitliği’nde 30 Ağustos günü karşılaştık. Orada başka çocuklar da vardı, ama Ahmet hepsinden farklıydı. Ahmet’e sorduk; ‘Sen kimsin’? ‘Ben Ahmet’ dedi. ‘Ne yapıyorsun’ diye sorduğumda cevabı ‘şehitlere görevimi yapmaya geldim’. Bu beni çok duygulandırdı. Köşk mahallesinde oturduğunu, otobüsle geldiğini söyledi. Ahmet; 30 Ağustos’ta kendi başına otobüse biniyor, şehitlerimize görevini yapmak için şehitliğe geliyor. Geleceğimiz açısından çok duygulandırdı. Ben, geleceğimizden çok daha ümitvarım. İnşallah bizler, gözümüz arkada kalmadan memleketimizi Ahmetlere emanet edeceğiz. İnşallah bu ülkeyi geleceğe taşıyacaklar” dedi.
   Erbosan Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Ahmet Amaratlıcan ise duygularını paylaşarak, “30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle şehitlerimizi anmak için polis şehitliğine gitmiştim. İl Milli Eğitim Müdürümüzle aramızda kısa bir sohbet geçti. Otobüsle geldiğimi söyleyince kendisi makam aracıyla Asri Mezarlıktan Köşk mahallesindeki evime kadar bıraktı” ifadelerini kullandı.
    Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Ahmet Amaratlıcan’a Hes Kablo Kayserispor’un formasını hediye etti.
   Haber Merkezi

                                        


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.