Yeniden yapılanma davasında 2’nci gün geride kaldı

Yeniden yapılanma davasında 2’nci gün geride kaldı
26 Şubat 2020 Çarşamba 15:13

Kayseri’de ilk kez  Star Haber’in iddianamesine ulaştığı ve kentimizde yargılaması devam eden en büyük FETÖ davası olma özelliği taşıyan  ‘Yeniden yapılanma’ davasında 2’inci günde geride kaldı. Duruşmada sanıklardan biri itirafçı olmak istediğini söyledi. Meslekten ihraç edilen bir diş teknisyeni kadın M.E. ise, toplumun kendilerine terörist gözüyle baktığını belirterek, Eşim tutuklu olduğu için maddi sıkıntı çektiğimizi duymuş, gelip bana bin ya da iki bin TL fitre verdi. O kadar sıkıntı çektim ki, mahkeme heyeti para versin onu da alırım, hiç sorgulamadım” dedi. 

‘SUÇLAMALAR KOMİK’

Davanın ikinci gününde de dikkat çeken gelişmeler yaşandı.  Öğleden önce ki oturumda savunma yapan sanıklardan M.K., “Öğrenci evlerine gittim ama diğer ifadeleri kabul etmiyorum, terör örgütü üyeliği gibi suçlamalar, bunlar komik şeyler, K.G.’yu yakından tanırım, insani olarak zekat verdim, herhangi bir talimat almadım” dedi.

Tutuklu sanıklardan  A.B. ise, “Hiçbir terör örgütüne üye değilim, sadece Ramazan ayında K.G.’ya 3 bin TL fitre verdim, Talas’ta kahvaltı salonu açmıştım, ihtiyaç sahiplerine verileceğini söylediği için kuru gıda yardımı yaptım. K.G.’yu 6 yıldır tanırım, tamamen insani yardımdı, herhangi bir terör örgütüne gittiyse yardımlarım üzgünüm” diye konuştu.

‘ÇOK PİŞMANIM, TERÖRİST GÖZÜYLE BAKIYORLAR’

Meslekten ihraç diş teknisyeni M.E. de, “K.G.’yu tanımam, eşimin arkadaşı olduğunu söyledi. Eşim tutuklu olduğu için maddi sıkıntı çektiğimizi duymuş, gelip bana bin ya da iki bin TL fitre verdi. O kadar sıkıntı çektim ki, mahkeme heyeti para versin onu da alırım, hiç sorgulamadım. 24 yıllık devlet memurluğumu unuttum, çok işler yaptım. Bir balık restoranında bir gecede 6 kasa balık ayıkladım, akla gelmeyecek işler yaptım, bana kim para verirse hiç sorgulamadan hemen aldım, çünkü yaşamımız sürdürmem, çocuklarıma bakmam gerekiyordu. Duygu sömürüsü yapmıyorum, ayakta durmaya, geçimimi sağlamaya çalışıyorum. Son 3.5 yılda affedersiniz anamdan emdiğim süt, burnumdan geldi. Ben zaten çok pişman olmuşum, toplum bize terörist gözüyle baktı, herkes yüz çevirdi, kimsemiz kalmadı, kafama silah dayasalar bu iddianamede söylenenleri asla yapmam. Sorgulamadan, suç olduğunu bilmeden para aldım. ByLock kullanmadım, içerikleri ilk defa duyuyorum” ifadelerini kullandı.

H.H.Ü., İstanbul’a turistik amaçlı gittiğini öne sürerek, “ Tek amaç orayı görmekti. Sadece İstanbul’u görmek istedim, asla örgüt üyelerinden para almak için gittiğim iddiası doğru değildir. 1 TL ne aldım, ne verdim, herhangi bir terör örgütüne finans ağlamadım” dedi.

İTİRAFÇI OLMAK İSTEDİ !

İnşaat mühendisi  A.A. itirafçı olmak istediğini belirtereki, şu ifadeleri  kullandı: “Bu hain yapı ile 1996 yılında tanıştım, cemaat evlerinde kaldım. 2009 yılında çocuğumu bunların okuluna gönderdim, orada H.P. isimli bir öğrenci velisi ile tanıştım, 3 yıl boyunca sohbetlere katıldım. Sohbetlerde 5-6 kişi oturma olurdu. Sohbet organizasyonlarını A.V., A.B. ve K.G.  yapardı. Üzerimizde manevi baskı ile hareket ediyorlardı. 15 Temmuz hain saldırıdan sonra bu u örgüte lanetler okudum. Sohbet imamı K.G. bir gün geldi, cezaevinden arkadaşım olan O.M.’nin ailesini mağdur durumda olduğunu söyledi ve para istedi, ben de verdim, örgütsel olduğunu bilmiyordum, bilsem asla vermezdim. Zaman Gazetesi, Sızıntı Dergisi’ne üye oldum. Adliye önündeki protestolara katıldım, Türkçe Olimpiyatlarına katıldım, dini ve manevi duygularımızı sömürdüler, yardım ettim. 15 Temmuz gecesi anladım, hala lanet okuyorum, çok pişmanım.”

Haber: Samed Aydın SUN


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.