Vicdansız babanın küçük çocuğa kemerle şiddet uyguladığı anlar kamerada

Mersin'de evde küçük çocuğunu kemerle döven baba gözaltına alındı. Yabancı uyruklu S.S., eşine ve çocuklarına uzun süredir şiddet uyguluyordu. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, şikayetler ve sosyal medyada yayılan görüntüler üzerine harekete geçti ve baba evinde gözaltına alındı. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü de konuyla ilgili çalışma başlattı.

Vicdansız babanın küçük çocuğa kemerle şiddet uyguladığı anlar kamerada
22 Temmuz 2023 Cumartesi 23:57

Mersin'de kemerle çocuğunu döven adamın sosyal medyaya düşen görüntüleri infiale neden oldu. Görüntülerin ardından harekete geçen jandarma ekipleri yabancı uyruklu şahsı gözaltına aldı.

Akdeniz ilçesine bağlı Hebili Mahallesi'nde yaşayan yabancı uyruklu S.S., iddiaya göre eşine ve çocuklarına uzun süredir şiddet uyguluyordu. Komşuların şikayeti ve sosyal medyada yayılan görüntüler üzerine çalışma başlatan İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kimliği tespit edilen yabancı uyruklu S.S.'yi evinde gözaltına alındı.

Şahıs işlemleri yapılmak üzere jandarmaya götürülürken, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri de konuyla ilgili çalışma başlattı. Öte yandan sosyal medyada yayılan görüntüde babanın küçük çocuğa kemerle şiddet uyguladığı görülüyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçerek, şiddete maruz kalan çocuk ile 2 kardeşi hakkında koruma tedbiri kararı aldırarak çocukları bakanlığa ait kuruluşa yerleştirdi.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Bakanlığımız Mersin İl Müdürlüğü tarafından yapılan ihbarla Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan araştırmalar neticesinde ilgili şahsa ulaşılarak gözaltına alınmıştır. Bakanlığımız uzmanlarınca yapılan değerlendirmeler neticesinde şiddete maruz kalan çocuk ve iki kardeşi hakkında koruma tedbiri kararı talep edilmiş ve adli mercilerce talebimizin kabul edilerek çocuklar Bakanlığımız ait kuruluşa yerleştirilmiştir. Bakanlığımız olayla ilgili tüm hukuki süreçlere müdahil olup konuyu yakından takip etmektedir" ifadelerine yer verildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.