Sahte doktora hapis ve para cezası

Kendisini saç ekim uzmanı olarak tanıtıp, özel bir hastanede sözleşmeli olarak çalışn ve R.S.’yi toplam 500 TL dolandırdığı iddiasıyla yargılanan M.O., 3 yıl hapis ve 2 bin 440 TL para cezasına çarptırıldı.

Sahte doktora hapis ve para cezası
10 Mart 2020 Salı 17:24

Olay geçtiğimiz yıllarda merkez Melikgazi ilçesinde bulunan özel bir hastanede meydana geldi. Hastanenin yönetim kurulu üyesi K.A.’ya kendini saç ekim uzmanı doktor olarak tanıtan M.O., hastane ile sözleşme imzaladı. Kendisine oda da tahsis edilen sözde doktor, hastaneye gelen R.S. isimli kişiye saç ekimi yapacağını bunun için de 200 lirası ilaç parası, 300 lirası da seans ücreti olmak üzere toplam 500 TL aldı. R.S.’nin kafasına şırınga ile tedavi uyguladığı da ileri sürülen M.O., hasta R.S nin 10 gün sonra kontrol için geldiği hastanede sanığı bulamaması üzerine dolandırıldığını fark ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Gözaltına alınan M.O., çıkarıldığı mahkemece salıverildi.

3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla Bursa’dan katılan sanık M.O., mahkemeden zararın karşılanması için ek süre talep etti. Sanığın talebini değerlendiren mahkeme heyeti, daha önce süre verilmesi nedeniyle bu talebin reddine karar verdi.

Son sözü sorulan sanık M.O., “Foça’daki evimi sattım. Tapu devir işlemleri var. Bana yeniden süre verilmesini istiyorum.Ben bu parayı ödemek istiyorum. Takdir sizin” dedi.

Mahkeme heyeti, sanık M.O.’yu, ‘dolandırıcılık’ suçundan 3 yıl hapis ve 2 bin 400 TL para cezasına çarptırdı.

Haber: Samed Aydın SUN


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.