Kahvehaneci cinayetinde savcının istediği ceza belli oldu

KAYSERİ'de, kahve sahibi S.C.'nin (51), müşterisi O.G.'nin kuzeni Ö.A.G.  tarafından öldürülmesiyle ilgili davanın ikinci duruşmasında savcı, tutuklu sanığın 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapisle cezalandırılmasını istedi.

Kahvehaneci cinayetinde savcının istediği ceza belli oldu
02 Mart 2023 Perşembe 12:52

Olay, geçen yıl 23 Mayıs'ta, Kocasinan ilçesi Yıldızevler Mahallesi 326'ncı Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre, kahve sahibi S.C. ile müşterisi O.G. tartıştı. Tartışma sonrası O.G., kuzeni Ö.A.G.'yi kahveye çağırdı. Taraflar arasındaki tartışma, bıçaklı kavgaya dönüştü. Ö.A.G., eline geçirdiği bıçakla S.C.'yi ağır yaraladı. C.'nin oğlu B.C. ile yeğeni H.O.C. de ellerine geçirdiği sopalarla O.G. ve Ö.A.G.'ye  vurdu. S.C. hayatını kaybederken, diğer 3 kişi de birbirlerinden şikayetçi oldu. Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturmasında olay sonrası tutuklanan müşteki sanık Ö.A.G. hakkında 'kasten öldürme' suçundan müebbet istendi. Tutuksuz sanıklar O.G., H.O.C. ve B.C. hakkında ise 'silahla basit yaralama'dan dava açıldı.
Kayseri 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 2'nci duruşmasında; tutuklu sanık Ö.A.G. ile müşteki sanıklardan, ölen C.'nin oğlu B.C. ile Cingöz'ün şikayetçi eşi, kızları, ağabeyleri hazır bulundu. Mahkeme başkanı, Ö.A.G. hakkında Adana Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden alınan akıl sağlığı raporunun mahkemeye ulaştığını ve sanığın cezai ehliyetinin tam olduğunun belirtildiğini söyleyerek dosyaya ekledi.
'HERKESE BIÇAK SALLIYORDU'
Müşteki sanık B.C., "Babam kavga ettiğini söyleyip beni çağırdı. Evimiz yakın olduğu için koşarak geldim. Olay yerine geldiğimde Ö.A.G., herkese elindeki bıçağı sallıyordu. Kimse yanına yaklaşamıyordu. Elime ahşap sopa geçti. Ben de onunla vurmaya başladım. Kaçmaya başladı. Ben de kovalamaya başladım. Babam yaralı şekilde yerde yatıyordu. Beni de sol kolumdan yaraladı. Şikayetçiyim" diye konuştu.
'EVLATLARIMI YETİM BIRAKTI'
Cingöz’ün şikayetçi eşi E.C., "4 evladımı yetim koydular. Benim eşimin suçu neydi de öldürdüler? Çocuklarımın suçu neydi? Sen katilsin. Allah sana gün yüzü göstermesin" dedi.
Annesi, kızları ve kardeşleri de S.C.'nin suçsuz yere öldürüldüğünü söyleyip, sanıkların en ağır cezayı almalarını istedi.
Duruşma savcısı, mütalaasının hazır olduğunu açıklayıp, sanık Ö.A.G.'nin 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istedi. Savcı, diğer tutuksuz sanıklar O.G., H.O.C.. ve B.C.'nin de 'silahla basit yaralama'dan 6'şar aydan 1,5'ar yıla kadar hapisle cezalandırmasını talep etti.
'KENDİMİ SAVUNMAK AMACIYLA YAPTIM'
Tutuklu müşteki sanık Ö.A.G., "6 kişi üstüme saldırdı. Elimde sopa yoktu. Beni öldürecekler korkusuyla kendimi savunma amacıyla karşı taraftan birinin elinden sopayı almış olabilirim. Kesinlikle öldürme kastım yoktu. Bir anda olan bir şey. Kendimi savunmak amacıyla yaptım" dedi.
Mahkeme heyeti, sanık Ö.A.G.'nin tutukluluk halinin devamına karar verip, taraf avukatlarının savunmalarını hazırlamak için süre istemeleri üzerine duruşmayı erteledi. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.