İbrahım Pertek’in Ölümü Üzerine Polis Katilini Arıyor

16 Temmuz’da Londra’da saldırıya uğrayan ve başına aldığı darbe sonucu yoğun bakımda tedavi gören 53 yaşındaki kuaför İbrahim Pertek, yaşam mücadelesini kaybetti. Kayseri doğumlu Pertek’in ölümü Londra’daki Türk toplumunu yasa boğdu. Wood Green bölgesinde saldırıya uğrayıp hayatını kaybeden İbrahim Pertek’in ölümü ile ilişkin Met Polis cinayet soruşturması başlattı.

İbrahım Pertek’in Ölümü Üzerine Polis Katilini Arıyor
16 Ağustos 2023 Çarşamba 14:12

Kuzey Londra’nın Wood Green bölgesinde, 52 yaşındaki Ibrahim Pertek, muhtemel bir soygun sırasında 16 Temmuz’da saat 01.10’da Wood Green Kütüphanesi’nin yanındaki bir geçitte saldırıya uğramıştı. Polisler, olay yerine bir buçuk saat sonra geldi ve Bay Pertek’i ciddi bir baş yaralanmasıyla buldular. Kritik bir durumda olan Pertek hastaneye kaldırılmıştı. Ancak, Pertek Salı günü hastanede yaralarına yenik düştü ve hayatını kaybetti.

Met, olayın Wood Green High Road’dan Caxton Road’a uzanan bir geçitte meydana geldiğine inanıyor ve o sırada bölgede bulunan herhangi bir tanığa çağrıda bulunuyor.

Soruşturma Müfettişi Andy Griffin şöyle dedi: “Wood Green High Road bölgesinde bu saatte bulunan herkesin polisle iletişime geçmesini istiyoruz, özellikle dashcam kullanan herhangi bir sürücüden yardım bekliyoruz.

Pertek’in yaralanmadan önce insanlar tarafından görüldüğüne inanıyoruz ve bu insanların önümüze çıkmasını ve bizimle konuşmasını istiyoruz. Pertek’in bir fotoğrafını yayınlıyoruz ve insanları dikkatlice incelemeye ve onu gördüklerini hatırlıyorsanız polise başvurmaya çağırıyorum. Yardımcı olabilecek bilgisi olan herkesin lütfen öne çıkmasını istiyoruz, bu polis ve Bay Pertek’in ailesinin o gece ne olduğunu anlamalarına yardımcı olabilir. Pertek 'in cenazesi 17 Agustos günü Kayseriye getirilecek ve Memleketi olan Kayseri Sarıoğlan Çiftlik Mahallesinde ögle namazından sonra defin edilecek.

Herhangi bir tanık veya herhangi bir bilgiye sahip olanlar, lütfen 101 numaralı telefondan polisi aramak veya Twitter üzerinden @MetCC ile iletişime geçmek isteniyor. Lütfen CAD 1061/16JUL’ü belirtiniz.”

                                                                                                                                                                                                                                                                              Şerife DEMİR


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.