HÜDA PAR Adana İl Sekreteri saldırı sonucu yaşamını yitirdi

Adana İl Sekreteri Sacid Pişgin namazda saldırıya uğrayarak hayatını kaybetti. İl Başkanı Salih Demir ise tedavi altında. Olayın tam olarak aydınlatılması için çalışmalar sürüyor.

HÜDA PAR Adana İl Sekreteri saldırı sonucu yaşamını yitirdi
22 Temmuz 2023 Cumartesi 22:41

HÜDA PAR Adana İl Başkanlığına düzenlenen bıçaklı saldırıda İl Sekreteri Sacit Pişgin hayatını kaybetti. Olayın ardından açıklama yapan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Katil veya katillerine ve bu menfur saldırının arkasındaki güçlere; partimizi, kardeşlerimizi hedef gösterenlere lanet olsun. Salih başkanımıza acil şifalar diliyorum. Olayın takipçisiyiz, bütün yönleriyle tam olarak aydınlatılmasını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

BIÇAKLI SALDIRIDA HAYATINI KAYBETTİ

Adana'da HÜDA PAR İl Başkanlığı binasına bıçaklı saldırı düzenlendi. Olay esnasında mescitte namaz kılan İl Başkanı Salih Demir yaralanırken, Sacit Pişgin yaşamını yitirdi. Saldırgan şahıs ise polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

YAPICIOĞLU'NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Saldırının ardından HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'ndan ilk açıklama geldi. Twitter hesabından paylaşım yapan Yapıcıoğlu, şunları söyledi: "İnna lillahi ve inna ileyhi raci'un. Hepimiz Allah'a aidiz ve muhakkak ki dönüşümüz de O'nadır.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.