Havai fişek atan ve satanlara ceza yağdı
![Havai fişek atan ve satanlara ceza yağdı](https://www.kayseristarhaber.com.tr/images/haberler/2020/08/havai_fisek_atan_ve_satanlara_ceza_yagdi_h9722_55d85.jpg)
Yasak olmasına karşın Kayseri’de çeşitli nedenlerle havai fişek kullanan ve satanlara yasal işlem ile birlikte idari para cezası da kesildi. Havai fişek kullanılmaması konusunda bir kez daha uyarıda bulunuldu.
Kayseri Emniyet müdürlüğü’nden bu konuda yapılan açıklama şöyle.
“Ülkemiz genelinde uygulanan havai fişek kullanımının yasaklanması kapsamında; İl Emniyet Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğünce İlimizde bulunan kına ve düğün malzemesi satışı yapan 12 ayrı işyerinde, 12 ayrı ekip ve 40 personelin katılımı ile eşzamanlı olarak yapılan denetim ve aramalarda; (2)’si Cami Kebir, (1)’i Kiçikapu Mahallesinde bulunan 3 ayrı iş yerinde toplam 30 kutu havai fişek ele geçirilmiş olup, bahse konu işyerlerine 5326 sayalı Kabahatler Kanunu Göre İdari Para Cezası uygulanmıştır.” (Haber: Davut Güleç)
İlgili Galeriler