Zeytinburnu’nda Ramazan’a Virüs Engeli Yok

Zeytinburnu’nda Ramazan’a Virüs Engeli Yok
02 Mayıs 2020 Cumartesi 09:47

Yaklaşık 2 aydır gece gündüz yoğun bir şekilde pandemi ile mücadele eden Zeytinburnu Belediyesi, aynı zamanda Ramazan yardım faaliyetlerini aksatmadan devam ettiriyor.

 

Pandemi ile mücadele konusunda yaklaşık 2 aydır yoğun bir şekilde çalışan Zeytinburnu Belediyesi, bir yandan Ramazan ayı yardım faaliyetlerini de sürdürmeye devam ediyor. Virüs salgını nedeniyle sokak iftarlarını askıya almak zorunda kalan belediye, bunun yerine ilçedeki ailelere gıda yardım kolisi dağıtımı ve Zeytinburnu Aşevi’nden evlere sıcak yemek servisi yapıyor. 

9 BİN AİLEYE GIDA PAKETİ YARDIMI YAPILDI

Zeytinburnu Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre; Ramazan ayı boyunca her gün, iftar için Zeytinburnu Aşevi’nden 137 ailenin evine sıcak yemek servisi yapılacak. Böylelikle ilçede ikamet eden 258 kişi her gün orucunu belediyeden gönderilen sıcak yemekle açmış olacak. Bunların haricinde ilçede 65 yaş üstü ve yalnız yaşayan vatandaşlara gıda kolisi ve sıcak yemek yardımı da düzenli olarak devam ediyor. İhtiyaç sahiplerine gıda kolisi dağıtımına Ramazan’da da devam eden Zeytinburnu Belediyesi, bugüne kadar 9 bin aileye gıda paketi yardımında bulundu. (Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.