Yaralı köpeğe belediye sahip çıktı

Bünyan Belediyesi henüz belirlenemeyen nedenle ayağı kırılan köpeğe sahip çıktı.

Yaralı köpeğe belediye sahip çıktı
18 Şubat 2020 Salı 14:51

Bünyan Belediyesi ekipleri, Sümer Mahallesi sakinlerinin ihbarı üzerine, ayağı kırılan köpeği, belediyeye ait barınağa götürdü. Belediye personelinin buradaki ilk müdahalesinin ardından ilçe merkezindeki bir polikliniğe götürülen köpek, sakat kalmaktan kurtuldu.

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Biz yardımsever bir toplumuz. Vatandaşlarımızdan beklentimiz, bizler gibi bir can taşıyan hayvanlarımıza sahip çıkıp, onarlı korumalarıdır. Biz belediye olarak imkanlarımız ölçüsünde elimizden geleni yapıyoruz. Bu hususta vatandaşlarımızdan da duyarlı olmasını bekliyoruz."

Vücuduna saçma isabet eden köpek kurtarılamadı

Diğer yandan  Hacılar’da bilinmeyen kişi veya kişiler tarafından ateş edilmesi sonucunda vücuduna saçma isabet eden sahipsiz köpek kurtarılamadı.

Geçtiğimiz hafta sonunda Hacılar ilçesinde belediye ekiplerinin yaralı olarak Erciyes Üniversitesi(ERÜ) Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’ne getirilen sahipsiz köpek, yapılan ilk müdahalenin ardından, gözetim altına alındı. Yapılan incelemelerin sonucunda, hayvanın silahla vurulduğu ve vücudunda çok sayıda saçma olduğu belirlendi. Yaralı hayvan, aldığı kurşun yaralarından dolayı öldü.

(Haber: Sünbül ALTUNBAŞ)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.