Sel bölgesinde inceleme

Yahyalı’nın Büyükçakır Mahallesi’nde meydana gelen selin ardından bölgede incelemeler yapıldı.  Vatandaşlara ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulunuldu.  İlgili Bakanlıklarla koordineli bir şekilde şelaleler bölgesinde çalışma yapılacağı açıklandı.

Sel bölgesinde inceleme
09 Şubat 2020 Pazar 13:23

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, meydana gelen fırtından sonra eriyen karların oluşturduğu sel ve hasarı yerinde görmek için Yahyalı’ya gitti. İlçe Belediye Başkanı Esat Öztürk ile birlikte Büyükçakır Mahallesi’ne giden Büyükkılıç, bölgede incelemelerde bulundu ve vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Sel sonrası Büyükşehir ve Yahyalı Belediye ekiplerinin anında gerekli müdahaleyi yaptıklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Ekiplerimiz anında müdahale ettiler; ancak ben de bizzat yerinde görmek istedim. Kalıcı önlemler almak amacıyla incelemelerde bulunduk. Kapuzbaşı şelalelerinin Güney Şelale kısmındayız. Aslında bu mevsimde su az olur ve baharla birlikte artar; ancak rüzgarla karların erimesi sonucu dağların her yerinden su geliyor” dedi.

Bölge halkına da mesaj veren Başkan Memduh Büyükkılıç, “Aslında sel oluşmuyor, biz oluşturuyoruz. Suyun yatağını engellemek için her türlü çalışmayı yapmışız. Büyükçakır Mahallemizdeki kardeşlerimizden anlayış bekliyorum. Allah’a şükür ki canlara bir şey olmamış. Burada Kültür Bakanlığımız, Ulaştırma Bakanlığımız, Çevre Şehircilik Bakanlığımızla çalışmaları gözden geçirmeli ve burayı görsel açıdan herkesin istifadesine sunacağımız bir ortamı sağlamalıyız” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, sel sonrası fedakarca görev yapan başta Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri ve AFAD olmak üzere tüm ekiplere teşekkür etti.

(Haber:Ramazan Karakuş)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.