KASKİ'nin  laboratuvarları dünya standartlarında

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyumuzun kalitesini yakından takip etmeye devam ediyor. KASKİ tarafından 2019 yılında 11 bin 158 içme suyu numunesi alınarak 103 bin 357 parametrenin analizi yapıldı.

KASKİ'nin  laboratuvarları dünya standartlarında
26 Şubat 2020 Çarşamba 17:47

KASKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Özgür Özdemir, KASKİ Laboratuvarlarının dünya standartlarında çalışmalar yaptığını belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın çizdiği vizyon doğrultusunda büyük bir titizlikle çalıştıklarını ifade eden Doç. Dr. Özdemir, “KASKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığımızca su üretim tesisleri, depo çıkışları ve şebekenin muhtelif yerleri ile uç noktalarından sürekli numuneler alınarak serbest klor ölçümleri yapılmaktadır. Laboratuvarımızda içme ve kullanma sularında bakılması istenen ve İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmelik’te belirtilen tüm parametrelerin analizleri yapılmaktadır" dedi.

Hedeflerinin Kayseri’ye daha kaliteli hizmet sunmak olduğunu belirten KASKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Özgür Özdemir "2019 yılında 11 bin 158 içme suyu numunesinde 103 bin 357 parametrenin analizi yapılmıştır. Tesislerimizde online yapılan klor ölçümlerine ek olarak şebekede 4 bin 426 serbest klor ölçümü gerçekleştirilmiştir. Sürekli ve kaliteli içme suyu temini ile sorunlarından arındırılmış altyapı uygulamalarında örnek çalışmalara imza atan KASKİ Genel Müdürlüğü, uluslararası standartlara göre akredite olmuş laboratuvarları ile sürekli kontroller yaparak temiz suyun tüketime sunulmasını güvence altına almaktadır. Şehrimiz genelinde içme suyunun tamamını yeraltından alarak herhangi bir arıtmaya tabi tutmadan, doğrudan kullanıma sunmaktayız. İçme suyu kalitesi açısından şehrimiz çok şanslı olup yönetmelik kriterlerini tamamen sağlamaktadır. Şehrimizde sürekli kontrol altında şebekeye verdiğimiz sağlıklı ve güvenilir su gönül rahatlığı ile tüketilebilir" diye konuştu.

(Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.