Kapadokya'da başıboş köpekler tehlike saçıyor

Kapadokya'da başıboş köpekler tehlike saçıyor
30 Haziran 2020 Salı 21:13

Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde sabah Kayseri Caddesi'nde yürüyüş yaparken sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan gazeteci Mehmet ilbağı (80) Çevredeki vatandaşlarca kurtarılarak, Ürgüp Devlet Hastanesine kaldırıldı. Vücudunun çeşitli yerlerine 60yakın dikiş atıldığı öğrenilen İlbağı'nın tedavisi sürüyor. İlbağı, 50 yıldır yayın yapan Ürgüp Peribacaları Diyarı Gazetesi'nin sahibi. Tedavi altına alındı.

TARİHİ VE TURİSTLİK ÜRGÜP İLÇESİNİ BAŞIBOŞ KÖPEKLER İNSAN SAĞLIĞINI TEHDİT ETMEYE DEVAM EDİYOR..

Kapadokya bölgesinin konaklama merkezin tercih eden yerli ve yabancı turistler başını çeken ve Bir Üniversitesine sahip Dünya Kenti Ürgüp İlçesinde başıboş köpeklerin sayılarının gün geçtikçe artması yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra İlçe halkın sağlığını tehdit ediyor.

Ürgüplü halk tarihi ve turistik Ürgüp Çarşı merkezlerinde, mahalle, sokakları ve caddelerde başıboş dolaşan sokak köpekleri halkın korkulu rüyası haline gelmesi insanlara saldırarak insan sağlığını tehdit ediyor. Ürgüp’ün mahalleleri ile çarşı merkezine sokaklarında başıboş dolaşan hayvanlar, çevre kirliliği kadar insan sağlığını tehdit ediyor. Belediye yetkilileri, yıllardır çözülemeyen bu başıboş köpek probleme köklü çözüm için İlçe halkı Dünyanın yüz akı Ürgüp’ün yüz karası çocuklarımızın ve eşlerimizin korkulu rüyası haline gelmesi yetkili mercilerin göreve çağırıyor.

Ürgüp İlçe Halkı Biran önce başıboş köpeklerin Rehabilitasyon hayvan merkezinde ıslahın gerçekleştirilmesi gibi yöremize gezi amaçlı gelen yerli ve yabancılar kadar tatil amaçlı kendi ülke insanlarımızın hayvanların sorun olmasından kurtarılarak insanların tatili kadar hayvanlarında sağlığı için bölgede başıboş köpeklerinde Rehabilitasyon Hayvan merkezinde evcil hale getirerek hayvan sevenlerine istenildiğinde evcil hayvanlarına kovuşturulması isteniyor.

Öte yandan Ürgüp halkı doğa ve hayvan dostları Ürgüp Belediyesinin Rehabilitasyon hayvan merkezinde başıboş hayvanlara sahip çıkılması ve insanlara zarar vermeden evcilleştirerek hayvan sevenlerle buluşturulmasıyla diğer belediyelerde örnek alınmasını isterken her yavan insanlar gibi bir can taşıdığını unutulmamasını dile getirdiler.(Haber: Naci İşler/Nevşehir)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.