Hacılar Belediye Meclisi Toplandı

Hacılar Belediye Meclisi 2020 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Bilal Özdoğan başkanlık etti. 13 asıl ile 1 ek gündem olmak üzere toplam 14 maddenin görüşülerek oy birliği ile karara bağlandı.

Hacılar Belediye Meclisi Toplandı
08 Ocak 2020 Çarşamba 13:42

Hacılar Belediye Meclisi Ocak Ayı Toplantısında, denetim komisyonu üye seçimi, meclis üyeleri ve İhtisas Komisyonu huzur hakları ücretinin ve sözleşmeli personel ücretlerinin belirlenmesi görüşülerek oybirliği ile karar verildi. Meclis toplantısının her ayın ilk Pazartesi günü yapılması, bilgiye erişim bedelinin 3 TL olarak belirlenmesi, maktu mesai ücretinin 2020 yılı merkezi bütçe kanununda yayınlanan aylık maktu çalışma ücretine istinaden ödenmesine ve geçici İşçi çalıştırılması için meclisten vize istenmesi oybirliği ile kabul edildi.

Amatör spor kulüplerine yardım yapılmasının kararlaştırıldığı Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün kamulaştırma talebi görüşülerek Belediye Başkanı’na protokol imzalanması için yetki verildi. Beğendik Mahallesi 1/1000 İmar Plan Tadilatı görüşülerek imar komisyonuna havale edildi. Demokrasi Şehitleri İlk ve Ortaokulu Akıl Oyunları ve Lego Atölyeleri Projesi Protokolü görüşülerek gerekli desteğin sağlanması, Türkiye Dağcılık Federasyonu Erciyes Dağ Kayağı Uluslararası Büyükler-Gençler Şampiyonasına destek sağlanması da kabul edildi.

Bu arada ilçede  kurulacak olan GES için ilave imar planı konusu da meclisten geçti,

(Haber: Samed Aydın Sun)


Etiketler; #hacılar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.