Büyükşehir'den hizmet atağı

Büyükşehir'den hizmet atağı
02 Mayıs 2020 Cumartesi 13:30

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle şehrin merkezi bölgelerinde KASKİ tarafından yapılan alt yapı çalışmalarını da takip etti. Başkan Büyükkılıç, normal günlerde trafiği engellememek için yol ve alt yapı çalışmalarını kısıtlamaların sürdüğü hafta sonlarına aldıklarını kaydetti.

MEYDANDA POLİSLERİ ZİYARET ETTİ

 Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda görev yapan polisleri de ziyaret etti. Emniyet mensupları ile bir süre sohbet eden Başkan Büyükkılıç, kolaylıklar diledi.

KENT EKMEK HİZMETTE

 Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Kent Ekmek büfesini de ziyaret eden Başkan Memduh Büyükkılıç, sokağa çıkma kısıtlaması süresince Kent Ekmek büfelerinin 10.30 ile 18.30 arasında açık olduğunu, ayrıca mobil araçların 12.00 ile 19.00 saatleri arasında tüm mahallelerde ekmek dağıtımı yaptığını söyledi.   

KASKİ ALT YAPIYI YENİLİYOR 

 Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, Düvenönü-Osman Kavuncu Bulvarı istikametinde KASKİ tarafından yapılan alt yapı çalışmalarını da takip etti. KASKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Özgür Özdemir'den yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler alan Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi birimlerinin sokağa çıkma kısıtlamasını hizmete dönüştürdüğünü ifade ederek, “KASKİ Genel Müdürlüğümüz ana arterlerde daha önceki boruları hem sağlıklı ductil borularla değiştiriyor, hem de çaplarını büyütüyor” dedi. Kayserililerin sokağa çıkma sınırlandırmasına yüzde 100 uymasını hizmete dönüştürdüklerini ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Ekmek fabrikamız, alt yapı kuruluşlarımız, sosyal hizmetlerimizle her türlü hizmeti sürdürmekteyiz” diye konuştu.

KASKİ, sokağa çıkma sınırlandırmasının yapılması halinde önümüzdeki hafta sonları da merkezi bölgelerde alt yapı çalışmalarına devam edecek. KASKİ; Düvenönü-Osman Kavuncu Bulvarı’nda ekonomik ömrünü tamamlayan 140’lık PVC boruları 150’lik ductil borularla değiştiriyor ve abone bağlantılarını da yeniliyor.

HALK EVDE, BÜYÜKŞEHİR HİZMETTE

Büyükşehir Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesini de fırsat bilerek normal günlerde araç yoğunluğu bulunan caddelerde asfaltlama çalışmaları yapıyor. Sivas Caddesi’nde çalışan ekipleri ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bu süreçte şehir merkezindeki yıpranan caddeleri yenilemeye devam edeceklerini söyledi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamaları süresince yaptığı yol, asfaltlama ve alt yapı çalışmalarına Sivas Caddesi-Büyükşehir Belediyesi alt geçidi ile Fuzuli alt geçidinde geliş ve gidiş olmak üzere devam etti.

Çalışmaları bizzat takip eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, sözlerine 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayarak başladı ve herkes için sağlıklı, huzurlu çalışmalara vesile olması dileklerinde bulundu. Sokağa çıkma sınırlandırması nedeniyle yolların boş olmasını fırsat bilerek asfaltlama çalışmaları yaptıklarını dile getiren Başkan Memduh Büyükkılıç, “Şehir merkezinde en yoğun kullanılan caddelerimizde asfalt çalışması yapıyoruz. Fen işleri ekibimiz yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yol yenileme, asfaltlama ve alt yapı çalışmalarına sokağa çıkma kısıtlaması olduğu günlerde yoğunluk vermeye devam edecek. (Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.