Büyükşehir'den iftar yemeği ve spor desteği

Büyükşehir'den iftar yemeği ve spor desteği
03 Mayıs 2020 Pazar 12:38

İftar yemeği Büyükşehir'den

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, yalnız yaşayan ihtiyaç sahipleri için evlere yemek servisi uygulamasını Ramazan ayında da sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi yemekhanelerinde KAYTUR tarafından hazırlanan yemekler yalnız yaşayan ulu çınarların evlerine götürülüyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYTUR, son derece hijyenik ortamda en az üç çeşit olmak üzere yemekleri hazırlıyor ve titiz bir şekilde paketlemesini gerçekleştiriyor. Büyükşehir Belediyesi yemekhanesinde yapılan bu hazırlıkların ardından ekmek ve içeceklerin de eklendiği paketler şehrin farklı bölgelerine ulaştırılmak üzere yola çıkarılıyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından belirlenen, yalnız yaşayan ve ihtiyaç sahibi olan ulu çınarlarımız için hazırlanan yemekler bizzat evlerine ulaştırılıyor. Her gün düzenli olarak yapılan bu uygulama ile sağlıkları nedeniyle oruç tutamayan yaşlılarımızın normal öğünleri, oruç ibadetlerini yerine getiren yaşlılarımızın da iftar yemekleri Büyükşehir Belediyesi tarafından evlere servis yapılarak karşılanıyor. 

Spor A.Ş.'de durmak yok

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Spor A.Ş., Covid 19 süreci ve Ramazan ayına rağmen etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor. Her gün farklı mahallelerde yaptığı etkinliklerle evlerinde kalan Kayserililere moral kaynağı olan Spor A.Ş. bu kez Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ndeydi.

Büyükşehir Belediyesi, Spor A.Ş., sporu sevdiren etkinliklerini Covid 19 sürecinde mahallelere taşıdı. Her gün bir mahallede etkinlikler gerçekleştiren Spor A.Ş. ekipleri, bu kez Aşık Veysel Bulvarı’ndan başlayarak Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nin tüm cadde ve sokaklarını gezdi.

Spor A.Ş. ekiplerinin müzik eşliğinde yaptıkları spor ve dans gösterilerine, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evlerinde kalmak zorunda olan Kayserililer balkon ve pencerelerinden eşlik etti. Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nin cadde ve sokaklarında çalınan mehter marşlarına ise vatandaşlar ay yıldızlı bayrağımızı balkonlarından sallayarak katıldı.

Etkinlikleri Spor A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Somtaş da takip etti. Somtaş ve Spor A.Ş. eğitmenleri zaman zaman balkon ve pencerelerde bulunan çocuklara futbol, basketbol ve voleybol topu hediye etti. Etkinlikler süresince yapılan anonslarda Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın selamları iletildi ve “evde kal” çağrısı yinelendi.  (Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.