Bağlamış:Sağlıkçılarımıza alkış yetmez, tam destek şart

Bağlamış:Sağlıkçılarımıza alkış yetmez, tam destek şart
01 Nisan 2020 Çarşamba 16:14

Kayseri Ticaret Borsası, ülkemizin koronavirüsle olan mücadelesinde en ön safta bulunan ve insan hayatına dokunan sağlıkçılara destek amaçlı, Kayseri şehir hastanesinin eksiği bulunan 50 adet çay makinası ihtiyacını karşıladı.

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, konuyla ilgili olarak şöyle konuştu. Ülkemizin koronavirüsle olan mücadelesinde en ön safta yeralan sağlıkçılarımıza, "gönülseferberliği" kampanyası kapsamında desek olmak istedik.

 "Sadece Alkış Yetmez, Sağlık çalışanlarımız için ne yapsak azdır" diyen Başkan Bağlamış, tüm dünyayı saran koronavirüsle mücadelenin en ön safında yer alan ve tüm risklere rağmen tek düşüncesi insan hayatı olan sağlık çalışanlarına bir nebze olsun destek olabilmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Ülkemizin virüsle olan mücadelesinde en çok korunması ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi gerekenlerin sağlık çalışanları olduğu vurgusu yapan Başkan Bağlamış, "Sağlık çalışanlarımızı alkışlıyoruz, onlara manevi olarak destek olmaya çalışıyoruz. Ama yalnızca alkışlamak yetmez, bu düşünceden yola çıkarak, onların ihtiyaçlarını karşılamak adına Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Sayın Prof.Dr. İlhami Çelik beyi arayarak eksik ihtiyaçlarını sorduk. İlhami bey, 50 adet çay makinası ihtiyaçları olduğunu belirtti. Bizde derhal taleplerini yerine getirdik. Yine başka ne ihtiyaçları varsa, imkanlarımız doğrultusunda karşılamaya hazırız” dedi.

"Gün birlik olma, destek olma günü" diyen Başkan Bağlamış, "Kayseri Ticaret Borsası şehri ve ülkesi için vardır. Elimizden ne geliyorsa bu memleket için yapmaya hazırız. Önümüzdeki süreçte de atacağımız adımları, sağlayacağımız yeni destekleri planlayacağız. Biz göreve geldiğimiz ilk günden bu yana üyemizden aldığımızı üyeye, şehrimize vereceğiz şiarıyla hareket ettik, bundan sonra da böyle hareket edeceğiz" diye konuştu. (Haber: Davut Güleç)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.