Yazarın Kaleminden Hayat


Betül Soydan

Betül Soydan

19 Kasım 2019, 15:27

Sevgi ve güven duygumuzu ilk defa hissettiren  servetimiz,anne baba ve kardeşlerimizdir. Hayallerimize inanalım,hayat bütün güzelliği ile kucaklasın.Yarın için yapacağımız her seçim, vazgeçme ile dengelenir.Tercihlerimizin şartları, istediğimiz gibi olmayabilir,mesafe engel değildir.Uzak yakın bütün umutlar,ilk adımla başlar.İyi kariyerin temeli,fedakarlık  ve sevgi ile atılır,en yüksek yerlere görünebilmek için değil,görebilmek için çıkılır.

Unutulmak ağır gelir,dostlarla paylaşılan zamanın keyfi bir başka güzeldir.Hatırlanmış olmanın ayrıcalığı ile zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız,ahde vefayı  unutmayalım.Kişilikli insanlar,imkanları sıfatlarla değiştirmez.

Yalnız kaldığımız zaman anılara yolculuk başlar. Yaşanmış bir çok hatıranın özlemini her zaman, uzakta olanlar yaşar.Kim olduğumuzun sorusunu,sevenlerimizin ilgisi cevaplar.

İnsanların sağlam bir kişiliğe sahip olması çok önemlidir.Her alanda kararlı ve azimli olan insanlar bir çok engeli aşabilmek için çözüm yolu üretir.Cesaretli olabilmek insan karakterinin, önemli bir özelliğidir,nezaket ve yardımseverlik kişilere  ayrı bir saygınlık katar.

Toplum içinde sergilediğimiz davranışlarımızı önemlidir.Ünvanımız ve makamımızdan önce, kişiliğimiz ilk konuşulur.Hayatımızın yaşam kalitesini iyileştirmek ve daha mutlu bir gelecek için kin,kibir ve riya düşüncemizde,yer almasın. Her insan hayatının yaşam mimarıdır çünkü  hayatı özel ve ona aittir.

Sağlıklı ve huzurlu zaman dilimini,sevdiklerimizle geçireceğimiz güzel ortamlar  hazırlar. Hayatımızın her döneminde ölüm ve sonsuzluk, gerçeğine yer verilmeli bu akışın içinde iki tarafı unutmak,bedeni zihni ve  ruhumuzu dengede tutamaz.İnsanların en çetin mücadelesi şerefli bir insan olarak dünyadan gittiğinde başlar.Bu anlamda çocuklarımızı akademik başarıdan önce iyi insan olmanın çok değerli olduğu bilincinde yetiştirelim Dönem dönem zamanın donduğu anlar yaşarız,sıkışıp kaldığımız konular ve anlamayan,insanlar arasında hiçbir çözüm yolu bulamayız.

Zorlandığımız bütün engellerin stratejilerini değiştirelim ve yeni fikirlere açık olalım.Bütün imkanlara rağmen bir adım ilerleme gösteremediğimiz  için üzülmek yerine,kendimizi değiştirelim.Düşüncemiz yeniliğe açılacak,bütün kapıların tek şifersidir.

Yazarın kalemi,dinlediğini, düşüncesini ,gördüklerini,yaşadığı duygularını ve hissettiklerini objektif değerlendirir.Sevgisini saygısını değerlerini,değerleri doğruları,yanlışları din,dil,ırk ve cinsiyet ayrımı yapmadan,yazmakla  başlar.

Mutlu yaşamak herkesin hakkı düşüncesiyle, satırlara  taşır hayatı,pembe dünya yok diye düşünenlere inat yazar.İnsanların hatası olabilir farklı olabilmek hoşgörü ile kişilerin başarılarını, alkışlamaktır ve güzel sevmektir.

Karşılıksız hiçbir beklenti içinde olmadan sevgiyi paylaşmak farklı hayatların ve insanların gönül bahçelerine,konuk olmak.İnsanların ilgisi üzerimizde olduğu zaman nasıl bir tavır sergilediğimiz,kim olduğumuzu ifade eden en önemli ayrıntıdır.

Zamanın ve mekanın,değiştiremeyeceği en değerli miras asalettir...

SEVGİYLE  KALIN…

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.