VALİ GÜNAYDIN '' KOCASİNAN İLÇEMİZDE ÇOCUKLARIMIZA YENİ BİR ANAOKULU KAZANDIRMANIN HEYECANINI YAŞIYORUZ

VALİ GÜNAYDIN '' KOCASİNAN İLÇEMİZDE ÇOCUKLARIMIZA YENİ BİR ANAOKULU KAZANDIRMANIN HEYECANINI YAŞIYORUZ
07 Ağustos 2021 Cumartesi 19:03

İlimiz Kocasinan ilçemizde hayırseverlerimiz Kadriye-Refik ŞAPCI tarafından yaptırılacak olan anaokulu yapımına ilişkin protokol imzalandı.

Valiliğimiz Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine, Valimiz Şehmus Günaydın’ın yanı sıra Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ile aile adına hayırsever Murat Şapcı katıldı.

Vali Günaydın törende yaptığı konuşmada, “ Kayserili hayırseverlerimiz; özellikle eğitim alanında, sağlık alanında ve ihtiyaç duyduğumuz bir çok alanda yapmış oldukları hayır-larla kamu hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için çok büyük destek veriyor-lar, kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu gün Kocasinan ilçemizde çocuklarımıza yeni bir anaokulu kazandırmanın heyecanını yaşıyoruz.” dedi

Bu hafta boyunca inşaatı devam eden okullarımızı ziyaret ettiklerini ifade eden Vali Günaydın, “Gerek hayırseverlerimizin yaptığı gerekse devletimizin imkanları ile yapmış olduğumuz okulları çok kısa bir sürede tamamlayarak 2022 yılı sonunda inşallah tekli eğitime geçmeyi hedefliyoruz. Bu konuda son iki yıldır önemli çalışmalar yaptık. Bu çalışmaları Sayın Bakanlarımız, milletvekillerimiz, büyükşehir belediye başkanımız, ilçe belediye başkanlarımız ve hayırseverlerimizle beraber çok önemli bir noktaya getirdik. Bu eğitim öğretim yılı başında tamamladığımız okullar var. Bunların da eğitime başla-ması ile tekli eğitim hedefimizde çok önemli bir eşiği atlamış olacağız.” diye konuştu.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar yaptığı konuşmada, yapılacak anaokulunun Şeker Mahallesine yapılacağını ifade ederek, bu anaokulunun bölgedeki ihtiyacı ciddi manada karşılayacağını belirtti.

Hayırseverimiz Murat Şapcı ise anne ve babasının memleket hasretinin hiçbir zaman bitmediğini ifade ederek, “Onlar da şehrimizdeki çocuklarımızın daha iyi eğitim alması için böyle bir çaba gösterdiler. Onlar adına burada bulunmaktan çok mutluyum. İnşallah şehrimize güzel bir eser kazandıracağız.” dedi

Konuşmaların ardından, Kocasinan ilçesi Şeker Mahallesine yaptırılacak olan 6 derslikli anaokulu yapımına ilişkin protokol, Vali Günaydın, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve hayırsever Murat Şapcı tarafından imzalandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.