Tarzınızı ortaya koyacak saç boyaları

Saç boyası tarzınızı ortaya koyacak ürünlerden biridir. Kadınlar farklı amaçlara yönelik saç boyalarını kullanmaktadır. Saç boyası seçiminde marka önemlidir. Ayrıca tercih edeceğiniz boya ten renginizle uyumlu olmalı, kullanım ömrü uzun olmalıdır. Saçlarınızda bulunan rengi değiştirmek, beyazlarınızı kapatmak,  saçınıza dolgunluk kazandırmak ve ten renginizle uyum yakalamak için saç boyalarını tercih edebilirsiniz.

Tarzınızı ortaya koyacak saç boyaları
11 Şubat 2020 Salı 10:05

Renk seçenekleri arasında ana renk ve ara renkler dışında yakın renkleri tercih ederek farklı renkler de ortaya çıkarabilirsiniz. Farklı nesnelerin isimleriyle anılan renkler farklı yoğunluklara sahiptir.  Pratik kullanımlar için jel, tüp, krem ya da losyon şeklinde saç boyalarını tercih edebilirsiniz.  Erkekler siyah ve kahve tonları daha çok tercih edilirken kadınlarda ise her saç tipi ve ihtiyaca göre seçenekler bulmak mümkündür.  Bu ürünler genetik ve erken yaşlanma gibi durumlar sebebiyle özel formüllere sahiptir.

Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Saç rengini belirlemek bazen çok zor olabilir. Bunun için genellikle başka insanların saç renklerine dikkat ederiz. Ancak saç rengi seçiminde ten rengi ve cilt tonu uyumlu olmalıdır. Saç renginizi ten renginize göre belirlemelisiniz. Saç boyasının rengini belirlemede cildinizin alt tonu önemlidir. Cilt alt tonunuz sıcak, soğuk ve nötr olabilir.  Sıcak tonlar esmer  ve buğday tenlilerde görülür. Bu durumda altın yansımaları olan renkleri tercih edebilirsiniz. Soğuk cilt tonu için de beyaz, pembe-beyaz ten rengi kullanılır.

Esmer tenliler ten rengi ve saçı üzerinde kontrast yaratmalıdır. Saç renginiz ten renginize yakınsa dikkat çekici olmaz. Cilt tonunuza uygun olan yansımalar sayesinde canlı bir saç tipi ortaya çıkarabilirsiniz.  Saç boyası seçerken yeni bir değişiklik yapacaksanız öncelikle nasıl bir tarz ortaya koymanız gerektiğini belirlemelisiniz. Kendinize en çok yakışan saç rengini siz karar verebilirsiniz.  Renk seçiminden ziyade marka ve kaliteye de dikkat etmek gerekir. Cilt tipinizi ve ten renginizi dikkate alarak tarzınızı ortaya koyan saç boyası seçeneklerine akrep.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Saç Boyarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç boyarken öncelikle  saçlarınızın durumuna dikkat etmeniz gerekir. Saç boyamadan bir süre önce saçlarınızı güçlendirecek bakımlar yapmanız gerekir.  Saçlarınız kuru ve yıpranmışsa saçlarınızı boyamamanız önerilir.  Saç boyası tercihinde ürünün kimyasal maddeler içermemesi de önemlidir.  Doğal ve bitkisel özlerden üretilen boyalar daha doğru bir seçimdir. Bu yüzden sertifika onaylı markaların ürünlerini tercih etmenizi öneriyoruz.

Bitkisel özlerden meydana gelen boyalar saçınıza doğallık verirken gerçek görünümü sunar. Ayrıca içeriklerindeki saç besleyici protein, vitamin ve mineraller saçlarınızın parlak ve dolgun görünmesini sağlayacaktır.  Boyama aşamasında saçlarınızı bölerken ve boyayı dağıtma işlemi sırasında geniş ağzı olan bir tarak kullanabilirsiniz.  Saçlarınıza aradığınız canlılığı ve doğallığı getirecek, tarzınızı ortaya koyacak saç boyaları için akrep.com adresini ziyaret edin.

(Haber: Sünbül ALTUNBAŞ)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.