RECEP MAMUR CAMİİ AÇILDI

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi içerisinde yer alan ve Hayırsever iş insanı Recep Mamur tarafından yaptırılan Sahabiye Recep Mamur Camisi’nin açılışı üst düzey yöneticilerin katılımı ile gerçekleştirildi. 

 RECEP MAMUR CAMİİ AÇILDI
14 Ağustos 2020 Cuma 17:37

Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen açılışa AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Recep Mamur, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, MHP İl Başkanı Serkan Tok, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin gün geçtikçe geliştiğini ve güzelleştiğini belirterek, Recep Mamur Camiisi’nin yapımının tamamlanmasında önce hayırsever Recep Mamur’a sonra da emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Sahabiye Camisi’nin yıpranmış olması nedeniyle kentsel dönüşüme girdiğini ve Sahabiye Mahallesi’nde bu güzel çalışmayla güzel bir eserin hayata geçtiğini dile getiren Başkan Büyükkılıç, şunları kaydetti;

“Burada ömrü geçmiş ve burada Sahabiye Camii’nde namaz kılan, cemaati olan birisi idim. O camimiz tabii ki yıpranmıştı. Sahabiye Mahallemizdeki bu güzel çalışmayı adeta taçlandıracak şekilde böyle bir eser hayata geçti. Okul için hayırsever Mehmet İlgü’ye teşekkür ederken şimdi de hayırsever Recep Ağabeyimize tekrar teşekkür ediyoruz. Cenab-ı Allah helalinden bol rızık versin, sağlıklı hayırlı uzun ömürler versin. İnşallah daha nice hayırseverlerimiz olarak bu güzel dostlarımızın başka eserler yapmasını nasip eylesin.”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ise , “Açılışını yaptığımız camimiz yıllarca inşallah Kayserimize, hemşehrilerimize, hizmet etsin. Allah da dualarımızı kabul etsin” dedi.

Vali Şehmus Günaydın  da ; “Böylesine hayırlı bir günde, hayırlı bir işin açılışı için bir araya geldik. Bu hayrı gerçekleştiren ve toplanmamıza vesile olan Recep Mamur Beyefendiye çok teşekkür ediyoruz. Allah hayrını kabul etsin diyoruz” ifadelerini kullandı.

(Haber: Samed Aydın SUN)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.