Melikgazi ve Yeşilhisar Müftüleri emekli oldu

Melikgazi İlçe Müftüsü Yahya Polat ve Yeşilhisar İlçe Müftüsü Said Çavuşoğlu yaş haddinden emekli oldu. Polat ve Çavuşoğlu için veda programı yapıldı.

Melikgazi ve Yeşilhisar Müftüleri emekli oldu
03 Ocak 2020 Cuma 14:48İl Müftülüğünde düzenlenen İlçe Müftüleri toplantısı sonrası yaş haddinden emekli olan Melikgazi İlçe Müftüsü Yahya Polat, Yeşilhisar İlçe Müftüsü Said Çavuşoğlu ve yine yakın zamanda yaş haddinden emekliye ayrılacak olan Pınarbaşı İlçe Müftüsü Reşat Üstün onurlarına veda programı düzenlendi.

Kendileri için düzenlenen veda programında konuşan ilçe müftüleri, Kayseri’de uyumlu bir çalışma ortamında görev yaptıklarını belirterek, bu güzel ortamı sağlayan İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven’e teşekkür etti. İl Müftüsü Güven, “Memuriyet hayatı ve görevi süresi içerisinde din hizmetleri ve din eğitiminde göstermiş olduğu gayretlerinden ve hizmetlerinizden dolayı ilçe müftülerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca bundan sonraki emeklilik yaşamlarında değerli müftülerimize ailesi ve tüm sevdikleriyle birlikte sağlık ve mutluluklar dilerim” dedi.
Program,  İl Müftüsü Güven tarafından yaş haddinden emekli olan ilçe müftülerine teşekkür plaketi ve çeşitli hediyeler takdim edilmesi ile sona erdi.

Temel aile bilinci eğitimi

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi konularında topluma dinî ve ahlaki bilgi ekseninde rehberlik yapıyor. Aileyi tehdit eden riskler ve yeni sorun alanları karşısında ailenin güçlendirilmesine yönelik çalışmalar düzenleniyor.

Bu çerçevede toplumun en ücra köşelerine kadar ulaşabilme imkânına sahip din görevlilerimizin kendileri ve ailelerinden başlayarak model olma misyonuna katkı sağlamayı hedefleniyor. Bu kapsamda İl Müftülüğü konferans salonunda Kocasinan İlçe Müftülüğü’ne bağlı kadrolu, İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım, 4/B sözleşmeli erkek Kur'an kursu öğreticileri ile Vekil İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımlara yönelik "Temel Aile Bilinci Eğitimi" semineri düzenlendi.

İl Müftülüğü tarafından 24 Aralık 2019 - 04 Şubat 2020 tarihleri arasında 16 İlçe Müftülüğü’nde görev yapan bütün personele "Temel Aile Bilinci Eğitimi" semineri düzenlenmesi planlanıyor.

(Haber:  Samed Aydın SUN)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.