Kurt saldırısında yaralanan kızın babası o anları anlattı!

Kurt saldırısında yaralanan kızın babası o anları anlattı!
20 Haziran 2020 Cumartesi 14:52

TOKİ'de parkta oyun oynarken kurt saldırısı sonucu yaralanan E.S. (3) hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi. Kızını kurt saldırısından kurtaran baba Rıfat Saykaya, "Hayvan ağzında poşet götürüyor sandık. Sonra dikkatli bakınca kızımı götürdüğünü gördük. Koştuk ve bağırdık, kurt kızımı bırakıp gitti" dedi.

Olay, 2 gün önce akşam saatlerinde Melikgazi ilçesine bağlı TOKİ 8'inci etap bölgesinde meydana geldi. Rıfat Saykaya, komşusu Turgut Soysal ile evinin önünde araç tamir ederken, kızı E.S.  ise, parkta oyun oynamaya başladı. Hayvan sesleri duyan baba Saykaya, parka gelen kurdun kızını götürdüğünü gördü. Baba Saykaya, koşup hayvana taş atarak kurdun kızını bırakmasını sağladı. Yüzünden ve başından yaralanan E.S. komşularının otomobili ile Kayseri Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. E.S.,  hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

'POŞET GÖTÜRÜYOR SANDIK'

Baba Rıfat Saykaya, yaşadıkları olayı  anlattı. Olay günü evlerinin önünde bulunan otomobilin tamiri için çalıştıklarını belirten baba Saykaya, "Çocuk hemen birkaç metre ileride yanımızda oyun parkındaydı. Bir ses geldi. Hayvan ağzında poşet götürüyor sandık. Sonra dikkatli bakınca kızımı götürdüğünü gördük. Koştuk ve bağırdık, kurt kızımı bırakıp gitti. Kızımı kurtarmak için giderken bir kaç kez düştüm. Kalktığımda hayvanın ağzında bir şey yoktu. Komşumuz çocuğu aldı. Kurt tekrar bize doğru yöneldi. Arkadaşlarımızla sonra gittik, kurdu bulamadık. Kurt önce kızımın kafasının arkasından, daha sonra da çenesinden tutmuş. Yüzünde 10, kafatasında da 15 adet dikiş var. Bu hadiseden sonra dün akşam çevredekiler yine kurt görmüş. Görevliler kapan kurmuş. Mahalleli olarak tedirginiz. 6 senedir burada oturuyoruz, ilk kez böyle bir şey oldu. Çevre koruma ve orman bakanlığı ve emniyet güçleri burada olayla ilgileniyor. Onlar da elinden geleni yapıyor" ifadelerini kullandı.

Görgü tanığı Turgut Soysal ise, "Biz Rıfat ile araca bakıyorduk. E. yanımızdaki çocuk parkında oynuyordu. Sesler geldi, kurdun çocuğu alıp götürdüğünü gördük. Arkasından bağıra çağıra koştuk ve taş attık. Kurt çocuğu bıraktı kaçtı. Çocuk ayağa kalktı, aldım eve getirdim. Kurt çocuğu bıraktığı yere geri geldi. Tekrar taşla uzaklaştırdık.  Buraya köpek geliyordu; ama ilk kez kurt gördük.  Yetişkin biri olarak bile akşam çıkmaya korkuyoruz. İnşallah yetkililer hayvanı bulurlar biz de rahatlarız" dedi.

Haber: Samed Aydın SUN


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.