Kocasinanlı olmak bir başka güzel

Kocasinan Belediyesi’nin açmış olduğu ‘Cilt Bakımı ve Makyaj Teknikleri Kursu’na katılan kadınlar hem meslek öğreniyor hem de aile ekonomisine katkı sağlıyor.

Kocasinanlı olmak bir başka güzel
15 Ocak 2020 Çarşamba 14:53

Meslek edindirme kurslarına ağırlık veren Kocasinan Akademi, ZiyagökalpTesisi'nde açılan Cilt Bakımı ve Makyaj Teknikleri Kursu'na kadın kursiyerler yoğun ilgi gösteriyor. Kursa katılan kursiyerler,  teorik eğitimin yanı sıra saç kesimi, saç örgüsü, boyama, makyaj ve cilt bakımı gibi temel eğitimleri uygulamalı olarak öğrenerek meslek sahibi oluyor.

Kocasinan Akademi ile farklı alanlarda hizmet verdiklerini belirten Belediye başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Kocasinan Akademi çatısı altında genç, yaşlı, kadın, erkek olmak üzere toplumun her kesiminden herkesin kişisel donanımlarını artırmak, saklı kalmış yetenekleri gün yüzüne çıkarmak ve meslek sahibi olabilmeleri için eğitim faaliyetleri yürütüyoruz. Modern tesislerimizde açtığımız kurslar sayesinde kursiyerler hem öğreniyor hem de sosyalleşerek keyifli zaman geçiriyorlar. Ayrıca hanım kardeşlerimizin daha donanımlı bireyler olabilmeleri için farklı branşlarda meslek kursları açıyoruz. Bu kurslara yoğun ilgi gösteren hanım kardeşlerimiz öğrendikleriyle aile bütçesine, ülkemize ve Kayseri ekonomisine katkı sağlıyor. Kocasinan Belediyesi olarak bizler bu yönde hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Kuaför ve Cilt Bakımı Eğitmeni Yasemin Poyraz ise “Makyaj ve cilt bakım ile ilgili teorik bilgilerin ardından uygulamalı eğitim veriyoruz. Kursumuza yoğun talep gösteren kursiyerlerimizi, usta ve usta öğretici alanında yetiştiriyoruz. Özelikle kursumuzla hanımlarımızın aile bütçesine katkı sağlıyoruz.” şeklinde konuştu.

(Haber:Sümbül Altunbaş)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.