Kocasinan’da güvenle büyüyen sağlıklı nesiller

Belediyenin 2016 yılında başlattığı okullarda hijyen temizliği çalışmaları kapsamında öğrencilerin okula gidiş gelişlerinde kullandıkları servislerde dezenfekte uygulaması gerçekleştirildi.

Kocasinan’da güvenle büyüyen sağlıklı nesiller
04 Mart 2020 Çarşamba 16:44

Her zaman eğitim alanında yapılan yatırımlara destek olduklarını söyleyen Başkan Çolakbayrakdar; “Daha sağlıklı nesiller yetiştirilmesi ve çocuklarımızın daha iyi bir geleceğe hazırlanması için her türlü gayretin içerisindeyiz. Bu doğrultuda okulların fiziki ve hijyenik temizliğini 3 yıldır devam ettiriyoruz. Belediye olarak klasik temizlik işlerinin dışında okullarda temizlik çalışmaları yürütüyoruz. Kocasinan sınırları içerisinde anaokul, ilk ve ortaokul olmak üzere toplam 82 okulumuzun temizliği düzenli aralıklarla yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk ise Kocasinan Belediyesi tarafından okulların düzenli olarak temizliğinin yapıldığını belirterek, eğitime ve öğretime yaptığı katkılarından dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Programa, Başkan Çolakbayrakdar’ın yanı sıra Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk, Kayseri Minibüsçüler ve Servis İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Yavuz Ay ve okulda görev yapan öğretmenler katıldı.

(Haber: Sünbül ALTUNBAŞ)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.