Kızılay yine gönüllere dokundu

Türkiye Kızılay Derneği Kocasinan Şubesi Ramazan aynın gelmesiyle birlikte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik tedbirler kapsamında Türk Kızılay gönüllüleri ve Genç Kızılay ile birlikte her gün 4000 kişinin kapısını çalarak yemek ikramında bulunuyor.

Kızılay yine gönüllere dokundu
28 Nisan 2020 Salı 20:31

Türk Kızılay Kocasinan Şubesi görevlileri,gönüllüleri ve Genç Kızılay her gün belirlenen mahallelerde kapı kapı dolaşarak ihtiyaç sahiplerini ziyaret edip iftar kumanyaları dağıtıyor.

Türk Kızılay Kocasinan Şube Başkanı İbrahim Sarıçiçek yaptığı açıklamasında;

“Kızılay her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanındadır. Hem koronavirüs (Kovid-19)tedbirleri kapsamında hem de mübarek Ramazan ayının gelmiş olmasıyla giyim yardımlarımız, hijyen paketi dağıtımımız, iaşe paketi dağıtımımız, ekmek dağıtımımız, gıda maddeleri dağıtımımız, nakdi yardımlarımız ile binlerce kişiye ulaştık.  Ramazan ayı içinde ilk günlerde sokağa çıkma yasağı olması, 20 yaş altı ve 65 yaş üzeri kişilerin dışarı çıkamıyor olması nedeniyle biz evlerine gitmeyi düşündük. Kocasinan İlçemizde günlük 4000 kişinin yemek ihtiyacını karşılamaya karar verdik. Kocasinan'ın dört bir yanında İftar Kumanyası ve Ekmek dağıtımımıza Ramazan ayı boyunca hergün devam edeceğiz. Her zaman özveriyle çalışan Yönetim Kurulumuz, Çalışanlarımız, Gönüllülerimiz ve Genç Kızılay’dan oluşan yüzkişilik ekibimizle günlük yaklaşık 1000 evin kapısını çalıyor, kişi sayısına göre iftar kumanyası ve ekmek bırakarak hayırlı iftarlar diliyoruz." Şeklinde konuştu.

Gençlerin de her zaman yanlarında olduğunu dile getiren Sarıçiçek bu süreçte kendilerine destek veren tüm genç gönüllülere teşekkür etti.

Sarıçiçek; Gönüllülerle birlikte her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olduklarını belirtti. Tüm insanlara evde kalmaları ve biraz daha sabretmeleri çağrısında bulundu. (Haber: Canan Bayram)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.