Kadınlar günü kutlandı

Kadın örgütleri 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle ortak bir açıklama yaptı.

Kadınlar günü kutlandı
08 Mart 2020 Pazar 13:52

Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk anıtı önünde toplanan kadın örgütleri 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle basın açıklaması yaptı. Grup adına konuşan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ümit Özer, “Örgütlü mücadelenin gücünün en önemli göstergesi olan bugün, ülkemizde geri  plana atılmaktadır. Oysa kadınlarımız Kurtuluş Savaşımız olmak üzere ülkemizin en zor süreçlerinde en önemli sorumlulukları görev edinmiş edindikleri görevleri ise,  en iyi şekilde yerine getirmişlerdir” dedi.

Kadınlar Gününü, kadına şiddet olaylarına tepki göstererek andıklarını da ifade eden Özer, “Kadınlarımızın önemli bir hakkı elde ettiği günden ziyade, kadın cinayetlerinde yitirdiğimiz kadınları andığımız, tecavüz ve tacizlerle örselenen kadınlarımızla dayanışma içinde olduğumuz, kadınlarımızın elinden alınmaya çalışıldığı  haklarını bir kez daha en yüksek şekilde dile getirdiğimiz bir güne dönüşmüştür. Oysa ne kültürümüzde ne de bu ülkenin temellerinde kadın  erkekten farklı farklı görülmemiştir” diye konuştu.

Kadın örgütleri basın açıklamasının ardından vatandaşlara karanfiller dağıtarak, bir alışveriş merkezi önüne kadar yürüdü.

Diğer yandan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, AK PARTİ İl Başkanlığı Kadın Kolları, MHP MYK ÜYESİ Serap Şule Kalın,  ADD Şube Başkanı Kemal Ceylan,

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Serdar Turan, KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Eğitim Bir-Sen Kayseri Şube Başkanı Aydın Kalkan, Vatan Partisi İl Başkanı Eyüp Selahattin Karakaş, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış tarafından da  birer kutlama mesajı yayınlayarak kadınların hayatın her alanında önemli yeri olduğu vurgusu yapıldı.

(Haber-Foto: Samed Aydın SUN)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.