Genç ASKON'dan Kızılay'a destek

GENÇ ASKON Kayseri Başkanlığı Kızılay’a kan bağışı yaparak kan bağışı çağrısı yaptı. Başkan Çöl, Kızılay’a destek olmanın tüm insanlığa destek olmak olduğunu vurguladı.

Genç ASKON'dan Kızılay'a destek

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Gençlik Kurulu (GENÇ ASKON) Kayseri Başkanı Kaan Sabri Çöl ve yönetim kurulu üyeleri Kızılay’a kan Bağışında bulundu. Çöl yaptığı açıklamada kan bağışının önemine dikkat çekerek “ASKON ve Kızılay kamu yararına faaliyet gösteren kurumlardır. Kıymetli yönetim kurulumuz ile düşen kan stoklarını canlandırmak niyetiyle hem bir çağrı yapmak hem de kan bağışında bulunmak istedik. Kanın her an ihtiyaç duyulan ve hiçbir şekilde üretilemeyen bir madde olmasından dolayı, bu konuda toplumun tüm kesimlerinin duyarlılık göstermesi gerekiyor. Bizde üzerimize düşen vazifeyi yaptık.  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın söylemi ile ‘Bizim kan vermeyi kendimiz için bir ibadet terakki etmemiz, vazife terakki etmemiz, bu noktada çok çok önemli’. Bizler bu bilinç ve şevkle elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz.” dedi.

Kaan Sabri Çöl, “Kızılay karanlığın sonunda görünen umut ışığıdır. Yapacak olduğumuz küçük yardımlar önemli faydalar doğuracaktır. Ne zaman geleceği belli olmayan çok çeşitli afetlerle karşılaştığımızda ilk müdahaleyi ve organizasyonu yapan kurumların başında Kızılay geliyor. Her doğal afette acılarımızı dindirmemize vesile oluyor. Bu anlamda Kızılay’a destek olmak tüm insanlığa destek olmaktır. Buraya yardım etmek tüm insanlığa el uzatmaktır. Bugün Kızılay’a yardım eden kişi için ne güzel, dünyanın dört bir yanındaki çaresizlere el uzatmış olur. Hepimizin bildiği üzere kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır. Unutmamak gerekir ki hepimizin bir gün kana ihtiyacı olabilir. Biz de bu farkındalığı ortaya koyabilmek için tüm halkımızı kan verme noktalarına davet ediyoruz. Üşenmeden, ertelemeden sadece 15 dakikanızı vererek insanlığın hizmetine koşabilirsiniz” şeklinde konuştu.

(Haber: Canan BAYRAM)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.