Genç Kızılay Hayvan Dostları unutmadı

Erciyes Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu şehrin farklı noktalarına hayvanlar için yaptıkları barınakları yerleştirdiler.

Genç Kızılay Hayvan Dostları unutmadı
06 Mart 2020 Cuma 13:32

Kızılay Kayseri Şubesi, Genç Kızılay Kayseri ve Erciyes Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu olarak faaliyet yürüten gençler yaz ve kış mevsimlerinde hayvan dostlarımız için rahat yaşam alanı oluşturmak için minimum 5 hayvan kapasiteli 8 adet barınak yaptı. Yapılan barınakları şehrin 5 farklı yerlerine koyarak hayvan dostlarımızı yalnız bırakmadılar.

Bu barınakların alanlara bırakılması ile birlikte, hayvanların sokaklarda bir yuvaları olacak ve çevre de bulunan vatandaşların yiyecek konusunda destek olmaları amaçlanmıştır.

Erciyes Üniversitesi Genç Kızılay Topluluk Başkanı Melih Kamış: ” İyiliğin olduğu her yerde Kızılay var, bizde Kızılay Kayseri Şubesi ve Genç Kızılay olarak hayvan dostlarımızın yaz ve kış mevsimlerinde rahat yaşamaları için 8 adet barınak yaparak şehrin 5 farklı olan Erciyes Üniversitesi,

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, Molu Köyü, Gesi Mesire Alanı ve Toki 8. Etap bölgelerine yerleştirdik. Hayvan dostlarımızın gelişen çağda yiyecek bulma ve barınma hakkı zorlaştırılmış durumdadır. Hayvan dostlarımızın da en doğal hakkı yaşama hakkıdır, bizler de gençler olarak elimizden geldiğince destek olmayı hedefledik. Bundan sonra hem daha iyisini ve daha fazlasını yapacağız. Çünkü biz Genç Kızılayız” ifadelerini kullandı.

Kültepe Ekonomi Platformu ve ASKON Kayseri’nin bu yıl üçüncü kez düzenleyeceği  “Yerli ve Milli”  “Kültepe Ekonomi Zirvesi’nde, Dünya Kadınlar Günü’nün bir gün öncesinde Sümeyye Erdoğan Bayraktar “İş Dünyasında ve Sivil Toplumda Kadın” oturumunun açılış konuşmasını yapacak.

Dünya’da ve Türkiye’de ekonomik ve sosyal gelişmelerin ele alınacağı program üst düzey bürokratlar, iş dünyası temsilcileri ve ekonomi çevrelerinin katılımıyla Kayseri’de 7-8 Martta yapılacak.

(Haber: Davut GÜLEÇ)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.