Danimarkalı Melena önce Müslüman sonra 'Zehra' oldu

Danimarkalı Melena önce Müslüman sonra 'Zehra' oldu
05 Mayıs 2020 Salı 17:48

İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven’in başkanlığında gerçekleştirilen ihtida merasimi ile Danimarka vatandaşı Malene Goldbaek Jorgersen kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu.

Ramazan ayı ve orucun kendisini çok etkilediğini belirten 22 yaşındaki Malene Goldbaek Jorgersen “Çevremdeki Müslüman insanların bana karşı davranışlarından ve yaşantılarından çok etkilendim. Ramazan ayında oruç tuttuğumda aç ve fakir insanları daha iyi anladım. Daha önce sadece kendimi düşünüyordum. Allah’ a inandığım için Müslüman oldum.” dedi.

 Hacılar İlçesi Güney Camii İmam Hatibi Adem Özbek tarafından okunan Kur’ân-ı Kerim tilavetinin ardından başlayan ihtida merasimi, 2015 yılından itibaren İl Müftülüğünce 30 ihtida töreni gerçekleştirildiğini belirten İl Müftüsü Sayın Güven’in, İslam Dini’nin temel esasları ile ilgili verdiği bilgilerin ardından Malene Goldbaek Jorgersen'in kelime-i şahadet getirmesi ve yapılan dua ile son buldu. Müslüman olduktan sonra "Zehra" adını alan Malene Goldbaek Jorgersen duygulu anlar yaşadı.

İhtida töreni sonrasında İl Müftüsü Güven, Malene Goldbaek Jorgersen’'e “İhtida Belgesi’ni takdim ettikten sonra, Müslüman olduğu günün anısına Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan İngilizce Kur’an-ı Kerim Meali ve çeşitli kitaplar hediye etti. İhtida merasimine İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, İl Müftü Yardımcısı Mehmet İzci, Hacılar İlçesi Güney Camii İmam Hatibi Adem Özbek, Mustafa Apıllı, ailesi ve basın mensupları katıldı.(Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.