Yalnız ama kararlı..!


Canan Bayram

Canan Bayram

13 Ocak 2020, 17:20

Bir şeyler yapıyor kendince, kulağını onu yoran, yıpratan, tırmalayan sözlere tıkayıp, göğsünü siper edercesine korkusuzca ilerliyor, cepheden cepheye...
Emek verdiği kesin, temposu iyi, enerjisi yüksek iş bitiren, enkaz temizleyen, geçmiştekilerin üstünü örtüp gelecekte sorun olacak detayları çözüm önerileriyle sonlandıran iddialı ama bir o kadarda şansız ve de yalnız bir başkan...
Herkes akıl vermeye çalışıyor, para veren, eli cebine giden de kimse yok..! Onun akla zaten ihtiyacı yok çünkü iş dünyasında bir kadının neler yaptığını Kayseri belki yeni öğreniyor ama dünya biliyor.

Futbola kadın elinin değmesi ve yarattığı sinerji ortada.

Tek başına da olsa, yalnız da olsa bu takımın yeniden hayata dönmesi için, yeniden lige tutunup ayağa kalkması için çok önemli mesafeler kat etti. Teknik kadrodan, futbolcu yapılanmasına kadar yapabileceğinin en iyisini yaptı.

Peki bundan sonrası..?

Zaten önemli olan da bundan sonrası ne olacağı…

Bu haftadan itibaren finalin niteliğinde maçlara çıkacak Kayserispor, hepimizin yapması gereken sonuna kadar bu takıma destek verip Mayıs sonunda gerçekleşecek mucizeyi beklemek olacak.

Hafta sonu öncesinde bugün bir sınava çıkacak…

Ligde devirdiği Fenerbahçe’yi bu gece Kadir Has Stadında ağırlayacak Kayserispor…

Keşke  lig öncesi böyle bir maç olmasaydı, keşke Kayserispor Kupada bir önceki turda elenseydi..!

Bana göre yok hükmünde bir maç, öylede görülmeli.

Değil iki, bir karpuzu dahi koltuk altında taşıyıp taşıyamayacağı belli olmayan bir takımın iki kulvarda ilerlemesi zaten beklenemez.

Dolayısıyla Kayserispor için kupa külfettir, aslolan ligdir…

Bu gecenin sonucu ne olursa olsun ligi etkilememeli…

Bu günü unutup yeniden bundan sonrasına dönecek olursak; Ligin ikinci yarısında iki kere iki hiçbir zaman dört etmemiştir, bu sezonda öyle olacak.

Ne olursa olsun önce inanmak, sonra sabretmek en önemlisi ise sonuna kadar destek vermek şart Kayserispor’a…

Yazılarımı takip eden okuyucularım bilir; Kayserispor hala bana göre bitkisel hayatta olan bir hastadan farksız…

Ancak elindekini avucundakini bu kulübün kurtuluşu için harcayan, özelinde ekonomik anlamda kendini riske eden Berna Gözbaşı’nın çırpınışını gördükten sonra heyecanlanmadım dersem yalan olur.

Takımın başına doğru bir ismi ve devamında onun istediği isimleri getirdi, başkan Gözbaşı bugün geleceğe dair şu an bir şey yapamaz belki ama günü kurtarmak ve takımı bu sezon ligde bırakma adına Mayıs sonunda şapkasından tavşan değil, Fil çıkartabilir…

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.