Türk-islâm dünyasındaki zalim düzen yıkılmalı


Mustafa Temizer

Mustafa Temizer

31 Ocak 2020, 10:29

Haksızlık ve adaletsizliğin, ah­laksızlığın, yolsuzluğun hüküm sürdüğü, batı kültürünün esiri olan insanların birbirini öldürmek için bahaneler aradığı, işgallerle yerleşim yerlerinin yakılıp yıkıldığı, yerle bir edildiği bir dünyada yaşıyoruz.

İş hayatı diye dünyevileşmenin, dünyaya tapıcılığın yaygınlaştığı, insanların hakkı söylemekten korktuğu baskı rejimlerinin hüküm sürdüğü, toplumların uyutulduğu bir dönemden geçiyoruz.

Dünyanın halini, bize mutlak doğru diye dayatılan yaşamı, başımızı iki elimizin arasına alıp ön yargısızca düşündüğümüzde yanlış giden bir şeylerin olduğunu fark ederiz.

Dünyanın, Türk-İslam dünyasının, ülkemizin durumu ortada. Emperyalistler ve iş birlikçileri kanlı sınırlar çizdi, çizmeye devam ediyor. Kardeşi kardeşe düşman ettiler. İslam dünyasındaki fitne ve kavga bilinçli, aşamalı ve planlı olarak yüzyıllardır körükleniyor. Her şeyden önce hakkı teslim etmek gerek! Şu anda Türkmeneli'nin neresi olduğunun idrakinde bile olmayan, o diyarı Arap toprağı sananlar bilsin ki emperyalistler tarafından ismi, demografik yapısı, tarihi zorla değiştirilmeye çalışılan şehirler Türk Milleti'nindir! Şanlı Mehmetçiğin şimdi geri aldığı, ataları­nın at sırtında Hak için sefer ettiği o diyar Türkmeneli’dir!

Hazreti İbrahim'in çocukları birbiri ile kan güder hale getirildi. Türk İslâm topraklarındaki şu cennet vatanın çevresi ateş çemberi. Ve biz oraları ateş çemberinden kurtarırken “Fethettik” diye övünür olduk. Afrin kimin ki fethe­diyoruz. Süleymaniye kimin? Golan kimin? Türkmen Dağı adını kimden alır? Peki Roma'ya uzanan Alplere ne demeli? Kiminle savaşıyoruz Düşman kimdir gerçekte?

Türkiye ve İslam dünyasında düzen yeniden tanzim edilmedi­ği sürece, insanların yaşayışı baştan aşağı inkılaba tabi tutulup medeniyeti yeniden ayağa dikilmediği sürece bölgemizden iş­galciler kovulamaz.

Değişim mümkün! İşgalcilerin, işbirlikçilerin, vatan hainlerinin geçit olarak elinde tuttuğu Türk-islâm dün­yasındaki zalim düzen yıkılmalı. Bu mümkündür!

Bugünün sorunlarının temelinde ülkemizde ve bölgemizde insanların birbirine düşman edilmesi, bilinçli olarak baş­kalarına yarayacak şekilde ayrıştırılması, kavga ettirilmesi gelmektedir. Buna engel olmanın yolu ülkemiz ve bölge insanlarının yaratılışına uygun şekilde yaşamasıdır.Bu dünyada neden yaşadığını, amacının ne olduğunu düşünen insanlar, kendisini esir eden günlük koşuşturmalardan, dünyaya tapıcılıktan, boş vermişlikten kurtulacak “ortak söz” de buluşacaktır. Bu ortak söz de bölgeye ait olmayanların kovulması işgalin son bulmasıdır.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.