Kayseri ile Çorum Ticaret Borsası ‘Kardeş’ oldu

TOBB Oda-Borsa Akreditasyon Sisteminde de yer alan, ilişkileri geliştirmek adına, Kayseri Ticaret Borsası ve Çorum Ticaret Borsası “Kardeşlik ve İş birliği “protokolü imzaladı.

Kayseri ile Çorum Ticaret Borsası ‘Kardeş’ oldu
15 Ocak 2020 Çarşamba 15:50

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış ve Çorum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Naki Özkubat tarafından imzalanan protokol ile iki borsa arasında çeşitli konularda iş birliği ve ortak projeler yürütülmesi hedefleniyor.

Kayseri Ticaret Borsası hizmet binasında düzenlenen imza törenine, her iki Borsa’nın Meclis Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldılar.

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış “Bugün Çorum Ticaret Borsamız ile Kardeşlik beratımız için bir araya geldik. Bu protokolleri çevremizdeki birçok Oda ve Borsa ile yapmalıyız “dedi, şunları söyledi.

“Kayseri önemli bir kavşaktır. Verimli ve geniş topraklarıyla önemli bir potansiyele sahiptir. Artık Kayseri kabuğunu kırıyor. 1,5 milyonu bulan nüfusu ile birlikte Orta Anadolu’nun önemli Büyükşehirlerinden biri olduk ve yatırımcıları bekliyoruz. Büyük yatırımcılara ihtiyacımız var. Siz gelin bizler sizin önünüzü açmak için elimizden geleni yapalım. Hedefimiz, her iki Borsa arasında iletişimi güçlendirmek, karşılıklı hizmet standartlarının artmasını sağlamaktır. Bu anlaşmayla birlikte, “Gücümüz gücünüz, gücünüz gücümüz” felsefesiyle diğer Borsalara rol model olmayı amaçlıyoruz. Çorum Ticaret Borsası ile kardeş olmaktan dolayı çok memnunuz.”

Çorum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Naki Özkubat, “Sizlerle ‘Kardeş Borsa’ olmaktan onur duyarız. TOBB’a bağlı tüm oda-borsalar gerçekten kardeştir. Çok güzel bir birliktelik var. Bu birliktelikten büyük bir gücün doğduğuna inanıyorum. Bu protokolün hem Kayseri hem de Çorum bölge ekonomisine büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum “ dedi, imzalar atıldı, berat ve plaketler verildi.

 (Haber:Ramazan Karakuş)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.