Erciyes Teknopark, 85 Teknopark arasında 7.sırada yer aldı

Erciyes Teknopark, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi sonuçlarına göre, bu yıl yedincisi düzenlenen 2018 genel sıralamada 85 Teknoloji Geliştirme Bölgesi arasında 7.olarak önemli bir başarıya imza attı.

Erciyes Teknopark, 85 Teknopark arasında 7.sırada yer aldı
24 Kasım 2019 Pazar 15:59

TeknolojigeliştirmebölgeleriileAr-Gevetasarımmerkezlerindeyürütülenprojelerinsonundaortayakonanyeniteknolojiveçıktılarınkamuoyuylapaylaşılmasıvebaşarılımerkezlereödülverilmesiamacıyla 7'nci TeknolojiGeliştirmeBölgeleriveAr-GeMerkezleriÖdülTörenidüzenlendi. SanayiveTeknolojiBakanlığıtarafındandüzenlenenödültörenineSanayiveTeknolojiBakanı Mustafa Varank'ınyanısıraBakanYardımcıları Mehmet FatihKacır, Çetin Ali Dönmez, HasanBüyükdede, TÜBİTAK BaşkanıHasanMandal, TürkStandardlarıEnstitüsüBaşkanıAdemŞahin, Türk Patent veMarkaKurumuBaşkanıHabipAsankatıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın hazırladığı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi sonuçlarına göre, Erciyes Teknopark genel sıralamada Tüm Teknoloji Geliştirme Bölgeleri arasında 7.sırada yer aldı.

2018 Yılı Performans Endeksinde 85 teknopark arasında 7’nci sırada yer alan Erciyes Teknopark’ın başarısı ile ilgili açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Recai Kılıç şunları söyledi: “Erciyes Teknopark Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi sonucunda, son beş yıldır tüm teknoparklar sıralamasında ilk 10’da yer alarak başarısının tesadüfi olmadığını kanıtlamış durumdadır. Teknolojisini kendisi geliştiren bir ülke olabilmek için ekosistemin değerli aktörleri gibi Erciyes Teknopark olarak biz de çalışmalarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. Bilimsel bilgiyi ticarileştirip katma değerli ürün ve teknolojilere dönüştürmek adına Erciyes Üniversitesi ve Erciyes Teknopark birlikte önemli projeleri hayata geçirmektedir.

Bünyesinde 230 teknoloji tabanlı Ar-Ge firması faaliyet gösteren Erciyes Teknopark’ta, 1.100’den fazla nitelikli personel çalışmakta ve 361 kadar Ar-Ge projesi aktif olarak yürütülmektedir. Kurulduğu günden bugüne kadar toplamda 1.272 Ar-Ge Projesi ve 700 milyon TL’yi aşan Ar-Ge cirosuna ulaşan Erciyes Teknopark, büyüyen Türkiye’nin teknoloji üssü olma yönünde emin adımlarla ilerlemeye devam etmektedir.”

(Haber:Nurhan Bayram)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.