Tarım Orman Şurası ile Cumhurbaşkanımızı yine oyaladılar...


Oğuz Güler

Oğuz Güler

02 Aralık 2019, 17:48

Tarım Orman şurasının 3. sü uzun yıllar sonra toplandı ama 60 maddelik sonuç bildirgesi zaten bilinen ve yapılması gerekenlerden oluşmuşsa da yıllardır yazdığım çok önemli 2 konu bu 60 maddeden de ciddi olduğu halde nedense ele alınmadı. Bakanlıkta ki bilinen bürokratik oligarşi çok önemli bir kaç şeyi dikkatten kaçırmayı yine başardı. Bence neredeyse tüm bakanlar bir şey yapmak istese de kendi proje ve vizyonu olmadığından bürokratlarının yol haritası ile kör, topal, tıngır, mıngır gidiyorlar. Cumhurbaşkanımıza yine büyük işler başarılmış gibi bir senaryonun son perdesine alet ettiler ama inşallah Bölükbaşı'nın dediği gibi "sapı çok denesi yok" şurası denmez. Benim yazdığım ve önerdiğim projeleri Youtube girip Oğuz Güler yazarsanız önemli denen olgu ve kaynaklarıma bakmanızı arzularım.

Düşünebiliyor musunuz bu sene Anayurt gazetesinin ekonomi sayfasında 3 kez neredeyse koca tam sayfa ve makale olarak Kayseri Star Haber ve Haberler Ankara sitelerinde toplam 9-10 kez ayrı, ayrı "rafta yeşil yem" ve "4-5-6.derece taşlık arazilerimizin ufalanarak tarım arazilerimizin arttırılması" hususunu yazdım. Medya takip merkezleri bakanlığın adı yazılınca ilgilinin masasına o yazıyı koyar ve basın müşaviri yazıların içeriğini ilgiliye yollayarak veya aktararak konuya dikkat çekerler. Ben geçmiş yılları bir kenara bırakalım sadece bu sene 10 kez bu bu konuları yazmışım ve orada hiç kimsenin dikkatini çekmeyen ve şurada önemsenmeyen bu 2 önemli önerim maalesef ki sonuç bildirgesine konmamış. Oysa bunlar zaten biliniyor konuşuluyor ve yapılması için yazılıp çiziliyor ama bir güç bu önerilerin bildiriye eklenmesini engelliyor. Bu iktidar gider veya kalır ama bu ülke bizim ve ben hangi hükmet görevde olursa olsun ülkemin mazlum insanı için başarılı işler yaparak garibanın ve çiftçimizin gelirinin artmasından başka gayem yok. Bu önemli işlerin yapılmasını engelleyen yapı Masonik akıl/ekip olup Fetö'yüde onlar başımıza bela etmişti. Globallerin adamlarını ve hükumete karşıt kesimleri bakanlıklarda organize ederek ülke menfaatine olan olgulara uzak kalınmasını kanalize eden bürokratik oligarşiyi karşımıza çıkartarak ülkemizin kan kaybedip, kalkınmasını engellemekteler. Bu Masonik yapıyı görmezden gelmek birçok olumsuzlukların kaynağı olduğunu niçin anlaşılmadı. Bakın yazdım ama tehikenin bu masonik yapı olduğu nasıl görülmez?

Çok önemli olan taze "yeşil yem" i bir kenara bırakalım taşlık arazilerimizin temizlenmesi hangi satıra gizlenmiş onuda bulamadım. Şuranın sonuç bildirgesinde ki 5. ve 6. maddesi arazi kelimelerini almış ama taşlık arazilerimizin tarıma kazandırılması bilindiği halde yok sayılmış. Bildirgede hiç vaavvv dediğim ve bilmediğim, duymadığım bir olgu kaleme alınmamış,havanda su dövülmüş. Bakan tarım liyakatinden uzak olunca bürokratların oyuncağı olmuş demiyorum. Sonuç bildirgesinde BÜTÜNCÜL kelimesi sık, sık kullanılarak bürokratlar çok önemli bir yeni kelime başarısına imza atmışlar. Tarım, gıda su ve çevre yükselen değer ama dünyada petrol olgusunun geri plana kalmakta olduğundan, pilli araba ve alternatif enerji kaynaklarına yönelme yüzünden özellikle tarımın önemi çok ciddi olduğu anlaşıldı. Almanya sanayide Avrupa'nın lokomotifi ama tarım konusunda da Avrupayı besleyen yani üretim ambarı olan ilk 3 ülkeden biri oluyorsa Tarımdan vazgeçemeyeceğini gösteriyor.

Beyler illa şura için size mail veya dilekçe ile müracaat mı etmeliydim? Siz hiç size hitaben yazılan veya basın yolu ile iletilen olgular masanıza konup haberdar edilse de niye faydalanmaya yönelmiyorsunuz? Bildirgede bu yapılacak işler için kaynak nasıl bulunmalı olgusu da unutulmuş ve bunu da yine Tarım bakanlığının adını geçirerek köşemde çokça yazmıştım. Bu denli maliyetli işleri sadece vergi ve zamlarla mı finanse edeceksiniz? Ben sizlere bu işleri başarmak için vatandaşın cebine el atmadan nasıl kaynak oluşturulur yazmışım, önemsememiş siniz ama bildirgede sizin yeni kaynaklarımız bunlar dememeniz eksiklik değil mi? Kurultayın sonuç bildirgesine beni davet etmenize teşekkürler ama niye sonuç yerine işin başlangıcına, içine davet etmediniz? Ey orada ki global bürokratlar ve vizyonsuz sayın bakan bey yine Cumhurbaşkanımızı avutup, zevahiri kurtardınız mı sanıyorsunuz?

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.