ZİRVEDE BRİFİNG

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, iki günlük Kayseri programı dahilinde Erciyes’e çıktı. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Önceki Dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de katıldığı programda Bakan Kasapoğlu’na Kayseri’deki spor yatırımları ve Erciyes ile ilgili bilgiler verdi.

ZİRVEDE BRİFİNG
10 Mart 2020 Salı 16:57

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu Erciyes’te ağırladı.

Erciyes A.Ş.’nin hizmet binasında Bakan Kasapoğlu’na brifing verildi. Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, Erciyes’in dev maketi üzerinde kayak merkezi ve yatırımların tarihçesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Kayak için Türkiye’nin en yüksek noktası Erciyes A.Ş.’de verilen brifinge Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yanı sıra Önceki Dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Vali Şehmus Günaydın ve Antalya Milletvekili Kemal Çelik de katıldı.

Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, Erciyes’in 2006 yılından itibaren etap etap yatırımlar yapılarak dünyanın sayılı kayak merkezlerinden birisi haline geldiğini belirtti.

Yüksek irtifa kamp merkezi için destek istendi

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da brifingde Erciyes’te yapımına başladıkları Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ne değinerek bu merkezin yapılmasıyla dünyanın her yerinden farklı spor dallarındaki takımları Erciyes’e kamp için getirebileceklerini söyledi.

Büyükkılıç, Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na şehir merkezindeki spor tesisleri ile ilgili de bilgiler verdi. Başkan Büyükkılıç, brifing sonrası Bakan Kasapoğlu’na Cumhuriyet Meydanı ve Erciyes’i gösteren bir tablo hediye etti.

Bakan Kasapoğlu, Kayseri ziyareti dahilinde Vali Şehmus Günaydın’ı ziyaret ederek, ERÜ’de öğrencilerle söyleşi etkinliğine de katıldı.

(Haber: Davut GÜLEÇ)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.