Umut ve Şamil için karar günü

Kayserispor'da yönetim bir süredir idmana çıkmayan Umut Bulut ve Şamil Çinaz ile ilgili kararını ikilinin bugün göstereceği tutumun ardından kararını verecek.

Umut ve Şamil için karar günü
12 Aralık 2019 Perşembe 10:24

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve ilçe belediye başkanları, İstikbal Mobilya Kayserispor Kulübü'nü ziyaret ederek Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı'na 'hayırlı olsun' temennisinde bulundu.Ziyarete Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek ve Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan da eşlik etti.
 Büyükkılıç ve beraberindeki heyeti tesislerde Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı ve Kulüp Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz karşıladı. Başkan Gözbaşı'na hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, geçtiğimiz Pazar günü alınan Çaykur Rizespor galibiyeti için de tebrik etti.

Başkan Gözbaşı'na her zaman yanlarında olacaklarını dile getiren Büyükkılıç, "Belediye başkanlarımızla hem hayırlı olsun hem de malum Pazar günü oynanan maç sonrası tebrik amaçlı olarak burada bulunuyoruz. İnşallah Allah devamını getirsin. Daha önce de söylediğimiz gibi yüreğini ortaya koyarak Kayserimize sevdalı, Kayserimize sahip çıkma anlayışı içerisinde başarıdan başarıya koşmuş olan bir hemşehrimizi Kayserispor'umuzun kulüp başkanı olarak görmekten gurur duyuyoruz. Hem kulüp, hem Kayseri, hem de taraftar açısından bir bakıma da ilkleri başarmış oluyor Kayserimiz. Süper Lig’de kadın kulüp başkanı olarak ilklere imza atıyor. Kendisine ve yönetimine başarılar diliyorum" dedi. 

  Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı ise  “Yönetime geldiğim günden beri gerek takım bünyesinde gerek teknik kadroda gerekse personelde gördüğümüz en büyük eksiklik motivasyondu. Bunu iyi verdiğimizi düşünüyorum. Mali sorunlara girmek istemiyorum. Onlarla da ilgili zaten elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya devam ediyoruz. Futbolcularla görüşmeler yapıyorum. Olumlu sonuçlar da alıyoruz. Hakikaten yüreğimizi, bedenimizi koyduk bu işe" şeklinde konuştu. 

Takımın önemli oyuncularından Umut Bulut ve Şamil Çinaz'ın kadro dışı bırakılmadığını ancak antrenmana da çıkmadıklarını söyleyen Başkan Gözbaşı, oyuncuların bugün de antrenmana çıkmaması durumunda bir karar alacaklarını kaydetti. Gözbaşı; "Umut Bulut ile Şamil’in durumunun maalesef basında yanlış algılandığını düşünüyorum. Biz Umut ve Şamil’i kadro dışı bırakmadık, böyle bir karar almadık. Umut ve Şamil geçen hafta antrenmanlara katılmadı. Biz yine anlayış gösterdik. Fakat sürekli bir görüşme isteği. Bugün son bir görüşme yaptık. Kapıdan çıktıklarında antrenman sahasına gittiklerini söylediler ve yine gitmediler. Ben biraz Avrupa tarzıyım, ‘az konuşup çok iş yapalım’ tarzı iş yaparım. Bugün aynı şeyi onlara da söyledim. Sürekli konuşmak zorunda değiliz. ‘Sen çıkarsın antrenmanını yaparsın, ben de sana yönetici olarak üzerime düşeni yaparım’ dedim. Yarını bekleyeceğim, ama yarın da antrenmana çıkmazlarsa sanırım artık bir karar vermek zorundayız. Zaten 9’unda fesih günleri geliyor. Bize şu anda yüreğiyle oynayacak, formanın hakkını verecek oyuncular lazım" dedi.

(Haber: Ramazan KARAKUŞ-Samed Aydın SUN)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.