Hentbol Kayseri birinciliği sona erdi

Okullar arası genç kızlar hentbol Kayseri birinciliği sona erdi. 05 Aralık 2019 Perşembe günü Talas Spor Salonu’nda başlayan okullar arası genç kızlarda A ve B gruplarında toplam 6 takım turnuvaya katıldı.

Hentbol Kayseri birinciliği sona erdi
09 Şubat 2020 Pazar 13:04

Turnuva, son gün yapılan müsabakaların ardından sona erdi. Okullar arası genç kızlarda rakibi Baki Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesini 21-15 mağlup eden Kayseri Spor Lisesi Kayseri Şampiyonluğunu ilan etti.

Genç kızlarda Baki & Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi ikinciliği, Celal Bayar Anadolu Lisesi üçüncülüğü, Yemliha Çok Programlı Anadolu Lisesi ise dördüncülüğü kazandı. Müsabakanın ardından Talas Spor Salonu’nda kupa ve madalya töreni düzenlendi.

Kupa törenine; Talas Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Kısır, Hentbol Kayseri Temsilcisi Mehmet Fatih Kaymaz, Yemliha Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Şükret Berke Han, Kayseri Spor Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Ali Boran, Baki Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ahmet Gürsoy, hentbol emektarı emekli öğretmen Alaattin Duman ile beden eğitimi öğretmenleri, sporcular ve aileler katıldı.

Birinciliğini elde eden Kayseri Spor Lisesi, ikinci olan Baki & Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi, üçüncülüğü elde eden Celal Bayar Anadolu Lisesi ve dördüncülüğü elde eden Yemliha Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne protokol tarafından düzenlenen törenle kupa ve madalyaları takdim edildi.

Törenin ardından sporcular bir araya gelerek günün anısına fotoğraflar çektirdi.

Kayseri şampiyonluğunu elde eden Kayseri Spor Lisesi, 05-08 Mart 2020 tarihleri arasında Yozgat’ta düzenlenecek olan okullar arası genç kızlar hentbol grup müsabakalarında Kayseri’yi temsil edecek.

(Haber: Davut GÜLEÇ)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.