“Yeni Fırat’lar yetiştirmeye ant içtik”

Ülkü Ocakları İl Başkanı Serdar Turan, Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ölüm yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamasında; “Bu gencin sadece ay yıldızlı bayrağın üniversitede dalgalanması için can verecek kadar yiğit bir delikanlı olduğunu bilsinler istiyoruz. Bu bağlamda biz nice Fırat’lar yetiştirmeye ve üniversiteleri sahipsiz bırakmamaya ant içtik” dedi.

“Yeni Fırat’lar yetiştirmeye ant içtik”
18 Şubat 2020 Salı 11:31

Kayseri Ülkü Ocakları Asena Teşkilatı tarafından düzenlenen ‘Şehadetinin 5. Yılında Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’ Fotoğraf Sergisi’ Cumhuriyet Meydanı’nda açıldı.

Sergiyi ziyaret eden Ülkü Ocakları İl Başkanı Serdar Turan burada bir açıklama yaparak şunları söyledi:

“Biz istiyoruz ki; insanlar bunu sadece sağ sol basit bir öğrenci kavgası olarak görmesinler. Kılıç Kıran ağabey ile başlayan üniversitelerde ülkücü gençlerin varlığının bir birliğinin her zaman var olacağının bedeli 2015’te halen Fırat Yılmaz Çakıroğlu ile ödeniyorsa, insanların bunu basit bir gençlik kavgası olarak görmesini istemiyoruz. Fırat’ı da hayalleri olan, idealleri olan bir genç olarak bilsinler. Bu gencin sadece ay yıldızlı bayrağın üniversitede dalgalanması için can verecek kadar da yiğit bir delikanlı olduğunu bilsinler istiyoruz. Bu bağlamda biz nice Fırat’lar yetiştirmeye ve üniversiteleri sahipsiz bırakmamaya ant içtik.”

Fırat Yılmaz Çakıroğlu, 20 Şubat 2015'te Ege Üniversitesi'nde başlayan karşıt görüşlü öğrencilerin kavgası sonrası, bıçaklanarak öldürülmüştü.

(Haber-Foto: Ramazan KARAKUŞ)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.