“Yaptıkları yanlarına kar kalmasın”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, kamu oyunda FETÖ Borsası olarak bilinen FETÖ mensuplarının siyasi güç ve para karşılığında aklanması konusunun araştırılmasını istediği önergesinin ardından bu kez de FETÖ mensubu hakim, savcı ve polislerin imzasını taşıyan operasyonların incelenmesi için TBMM Başkanlığı’na araştırma önergesi verdi.

“Yaptıkları yanlarına kar kalmasın”
25 Şubat 2020 Salı 16:11

FETÖ’nün imzasını taşıyan Ergenekon ve Balyoz gibi kumpas davalarının yanı sıra kamuoyunda yeterince bilinmeyen operasyonların da olduğunu ifade eden Arık, araştırma önergesinin gerekçesini şu sözlerle açıkladı:

“Tarih, tarihi olaylardan ders almayanlar için tekerrür eder. Türkiye Cumhuriyeti’nin bir daha FETÖ ihaneti gibi bir ihaneti yaşamaması için geçmişi ile yüzleşmesi ve dersler çıkarması gerekmektedir. Türkiye’de belirli çevrelerin tüm uyarılarına rağmen FETÖ devletin en kritik noktalarına kendi militanlarını yerleştirmiş, dönemin hükümetleri tarafından da desteklenen bu yapı kamu gücünü kullanarak birçok operasyona imza atmıştır. Ancak iktidarın 15 Temmuz süreci öncesinde yaşanan bu olaylara gerekli hassasiyeti göstermediği görülmektedir. Bu durum FETÖ ile mücadele konusunda ciddi zafiyetlere neden olmaktadır. Zira Türkiye Ergenekon, Balyoz gibi davalarını kısmen de olsa FETÖ’nün kumpası olarak değerlendirse de FETÖ mensuplarının imza attığı farklı operasyonlar hiç gündeme taşınmamış, konu mercek altına alınmamıştır. FETÖ mensubu hakim ve savcıların imzasını taşıyan çeşitli operasyonlarda Türkiye’de dengeler değişmiştir. Bu operasyonların hukuksal bir süreç mi yoksa FETÖ’nün kumpası mı olduğu incelenmemiştir.”

(Haber: Ramazan Karakuş)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.